Kadetska reprezentacija poražena od Danske na startu kvalifikacija

Filip
Piše: Filip 240 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Danske rezultatom 2:0 u prvom meču kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo koji se održava na Malti.

Danci su do pobjede došli u uvodnim minutima drugog poluvremena susreta odigranog na stadionu Hiberniansa – rival je u razmaku od pet minuta dva puta tresao mrežu „sokola“ što je bilo dovoljno za pobjedu na otvaranju kvalifikacija.

Neoprezan start Miranovića u kazenom prostoru našeg tima u drugom minutu nastavka susreta omogćio je Dancima da pogotkom Sertdemira sa bijele tačke dođu do prednosti. Isti igrač je i stavio tačku na pitanje pobjednika udarcem sa dvadeset metara u 52. minutu susreta.

– Nismo uspjeli da odgovorimo na visoke zahtjeve u igri koje su na današnjem susretu postavili Danci. Bili su brži u igri, jači u duelima i skoku… Pokušali smo da odgovorimo u tim segmentima igre ali smo se u toj namjeri i potrošili. Držali smo egal u prvom dijelu susreta, ali je rival već na startu nastavka došao do pogotka sa penala, zatim i drugo, što je bilo nedostižno za nas, rekao je selektor Kavaja.

U drugom meču grupe Turska je ubjedljivo savladala domaćina turnira, selekciju Malte – susret je završen rezultatom 6:1.

Naredno kolo, koje se igra 9. oktobra, donosi duele Turske i Crne Gore (11:00h), odnosno Danske i Malte (16:00h).

Crna Gora – Danska 0:2