U17: Bosanci bolji od „sokolića“

Piše: Ognjen 933 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:0 od selekcije Bosne i Hercegovine u meču drugog kola UEFA razvojnog turnira koji se održava u Sarajevu.

Domaćin turnira dominirao je tokom svih 80. minuta susreta, a već u uvodnim minutima bilo je jasno da će na današnjem susretu ostvariti trijumf.

Prvu priliku Bosanci su stvorili u trećem minutu preko Mujagića koji je sa šest metara nakon centaršuta sa lijeve strane udarcem glavom uzdrmao prečku našeg gola.

U petom minutu „zmajevi“ su došli do prednosti fenomenalnim pogotkom Stanića – mladi vezista je ispalio projektil sa više od 25. metara koji je završio u gornjem desnom uglu Carevićevog gola. Dvadeset minuta kasnije Žerić je nakon akcije sa Sulićem izašao sam na golmana i rutinskom realizacijom duplirao prednost svog tima.

Jedinu priliku za naš tim imao je Kordić koji je u 33. minutu nakon centaršuta Banićevića šutirao glavom preko gola protivnika.

Bosanci imali inicijativu i u nastavku susreta, koju su krunisali u 79. minutu preko Demirovića – napadač domaćina iskoristio je fantastično dodavanje Mustendanagića, obišao istrčalog Carevića i zatresao mrežu za konačnih 3:0.

Zaslužena pobjeda reprezentacije Bosne i Hercegovine. Dominaciju u igri krunisali su evrogolom na početku prvog poluvremena, nakon čega su duplirali prednoti iz situacije jedan na jedan sa golmanom koja je došla posle lošeg postavljanja zadnje linije. Kreirali smo dobru situaciju Kordića u prvom dijelu, ali je naš igrač glavom promašio sa pet metara. Pokušali smo da izmjenama u drugom dijelu unesemo svježu krv, ali nam to nije dalo rezultata jer su protivnički igrači bili brži i bolje pripremljeni. Ovaj turnir koristimo da provjerimo igrače koji nisu bili na turniru „Miljan Miljanić“ u Beogradu koji se nalaze na širem spisku zajedno sa šest mlađih igrača iz ’99 godišta, tako da ćemo u trećoj utakmici ravnomjerno rasporediti minutažu i dobiti jasnu sliku o trenutnim mogućnostima ovih igrača. Sjutrašnjim treningom ćemo osvježiti ekipu za utakmicu sa reprezentacijom Škotske koja nas očekuje u petak,rekao je Ljutica.

Posljednju utakmicu na turniru naša selekcija igra u petak, sa početkom u 11.00 časova sa selekcijom Škotske.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 3:0