Kadeti poraženi od Slovenije

Piše: Reprezentacija.me 859 pregleda Dodaj komentar

kadeti kosarkaKadetska reprezentacija osvojila je šesto mjesto na turniru za igrače do 16 godina u turskom gradu Sakarija – ”crveni” su u meču za peto mjesto poraženi od Slovenije 72:59.

Crna Gora nastup na prestižnom turniru u turskom gradu Sakarija završila je na šestom mjestu – ”crveni” su poraženi od Slovenije 72:59 u duelu za peto mjesto.

Ognjen Čarapić i saigrači ostvarili su sjajan rezultat na prestižnom turniru i ostvarili polovičan učinak – po tri pobjede (Bugarska, Argentina i Turska) i poraza (Srbija, Francuska i Slovenija). Nakon prve četvrtine rezultat je bio neriješen (18:18), a ravnopravna borba vodila se i u drugoj četvrtini pa je na kraju prvog poluvremena bila 37:37.

Slovenija je u 29. minutu došla do dvocifrene prednosti (56:45), a u posljednjih deset minuta ušla je sa devet poena prednosti – 56:47.

Slovenija je sačuvala prednost do kraja meča i osvojila peto mjesto na turniru. Ognjen Čarapić je bio najefikasniji u našoj reprezentaciji sa 18 poena, dok je Vladan Kaluđerović meč završio sa 10 poena i osam skokova.

Kadetsku reprezentaciju u avgustu očekuje nastup na B prvenstvu Evrope u Strumici (Makedonija), na kojem će pokušati da osvoji jedno od prva tri mjesta na šampionatu koja vode u A diviziju.