Kadeti neriješeno sa Bjelorusijom

Piše: Vladan 898 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno rezultatom 1:1 sa selekcijom Bjelorusije u prvom kolu kvalifikacionog turnira za plasman na U17 Evropsko prvenstvo.

Izabranici Borisa Miličkovića osvojili su bod na startu kvalifkacija u duelu sa domaćinom turnira. “Sokoli” su imali igrača više od 32. minuta susreta, više od igre u drugom dijelu, ali nisu uspjeli da po drugi put na meču pronađu put do mreže gola protivnika.

Bjelorusija je odlično započela susret, dominirala u uvodnih 20. minuta, tokom kojih su domaći fudbaleri uspjeli da dođu do prednosti, ali i da pomaše jedanaesterac. U 12. minutu susreta Ksenofontov je matirao našeg golmana udarcem sa dvadesetak metara. Sedam minuta kasnije Kumburović je napravio prekršaj za najstrožiju kaznu, ali je Klebosolov sa bijele tačke zatresao prečku.

Miličkovićevi izabranici došli su do izjednačenja u 33. minutu a pogotku naše selekcije prethodio je prekršaj Usoviča koji je zaradio drugi žuti karton nakon starta nad Piranićem na dvadesetak metar od svog gola. Slobodan udarac na maestralan način izveo je Zečević a protivnički golman nije imao ni najmanju šansu da zaustavi loptu na putu ka mreži.

„Sokoli“ su u nastavku susreta iskoristili igrača više i imali terensku inicijativu, iz koje je dolo nekoliko prilika. Okvir gola Bjelorusije tresao se dva puta, nakon udaraca Marušića i Prenkočevića, a dobre prilike da donesu pobjedu našem timu propustili su Stijepović i Piranić.

U posljednjem minutu susreta Bjelorusi su imali veliku priliku da dođu do drugog pogotka i trijumfa na susretu ali Kozakov nije uspio da kruniše kontranapad svog tima već je loptu poslao pored gola Carevića.

Utakmicu nismo počeli najsigurnije, napravili smo nekoliko grešeka i primili gol, kasnije i penal ali smo uspjei da se vratimo fenomenalnim pogotkom Zečeviča iz slobodnog udarca. Od tog momenta smo imali inicijativu i pružili bolju igru od rivala. Odigrali smo veoma dobro, posebno u drugom dijelu prvog poluvremena, kada smo shvatili da možemo da ugrozmio protivnika, posebno nakon što su oni ostali sa igračem manje. Napravili dosta prilika koje nismo realizovali i nedostajalo nam je mirnoće u realizaciji.  Ostaje žal što u ovoj utakmici nismo uspjeli da osvojimo sva tri boda ali moramo biti zadovoljni jer kada se pogledaju šanse protivnika rezultat je mogao biti drugačiji. Čestitao bih igračima na velikom zalaganju, borbenosti i svemu što su pružili na današnjoj utakmici. Ostaju nam još dvije utakmice, moramo da odmorimo igrače i pokušamo da u utakmicu drugog kola uđemo oporavljeni i dobro pripremljeni jer nas očekuje duel sa favoritom za osvajanje prvog mjesta na turniru, rekao je Miličković.

Naredni meč na tunriru naša selekcija igra u petak, 2. oktobra protiv selekcije Rusije.

Bjelorusija – Crna Gora 1:1

1:0 – Ksenofontov 12′, 1:1 – Zečević 33′

Bjelorusija: Kiril Kotov, Mark Usovič, Andrej Pilipovec, Nika Basarija, Miroslav Klebosolov (Dmirti Kolinejko), Ivan Gamolka, Artem Miroevski, Pavel Sadovski, Aleksandar Ksenofontov (Konstantin Kozakov), Dmitri Borodin (Nikita Biatsenia), Vladislav Malkevič.

Crna Gora: Lazar Carević, Radule Krulanović, Rašid Kolić (Martin Prenkočević), Nikola Kumburović, Miloš Drinčić, Miloš Zečević, Božidar Damjanović (Radovan Bećirović), Ognjen Stijepović, Nemanja Petrović, Deni Piranić, Aleksa Marušić (Pavle Krstović).