Kad ne može niko, može Budućnost! CSKA poklekao u grotlu Morače

Piše: Rajko 1.1k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija dočekali su večeras u Morači ekipu CSKA iz Moskve u okviru devetog kola Evrolige.

Plavi su očajno ušli u meč – nakon samo minut i po igre CSKA je vodio sa 7:0.

Ipak, izabranici Aleksandra Džikića vratili su se u meč i na samo dva minuta do kraja prve dionice prišli na samo minus 2 – 17:19.

Gosti iz Moskve su na prvi odmor pošli sa plus 4. Pobrinuo se Higins koji je u posljednjoj sekundi prvog kvartala pogodio iz ugla za tada 17:21.

U nastavku mnogo bolja igra CSKA. Razigrao se prije svega Hajns koji je u tim momentima sa par sjajnih zakucavanja odveo svoj tim do plus 13 – 25:38.

Seriju prekida Nikola Ivanović ali nedugo zatim sjajnim prodorom uzvraća Antonov.

Drugu dionicu igre su gosti dobili sa 10 poena razlike i na odmor otišli pri rezultatu 35:49.

U drugom poluvremenu se probudila ekipa Aleksandra Džikića, prije svih Nemanja Gordić i Erl Klark koji su polako topili prednost popularnih “Armejaca”.

Treći period igre Budućnost je dobila sa 12 poena viška 30-18 a u posljednjem napadu u četvrtini imali su priliku i da potpuno preokrenu rezultat u svoju korist ali je Nemanja Gordić promašio šut za dva pa je rezultat nakon tri perioda igre iznosio 65:67.

Danilo Nikolić je nakon dva minuta igre u posljednjoj četvrtini šutom za tri poena donio rezultatski egal na meču 71:71.

Rasplamsala je igra na obje strane terena pa su sa jedne strane šuteve za tri poena pogađali Rodriges i Higins a sa druge Nikolić i Koti Klark.

Edvin Džekson je sa linije penala na šest minuta do kraja susreta još jednom donio poravnanje rezultata 79:79.

Budućnost je i večeras imala odličan šut za tri poena, a Danilo Nikolić je u posljednjem periodu igre bio glavna pokretačka snaga Budućnosti pogodivši tri trojke.

Na 2:57 do kraja susreta Erl Klark je sa linije slobodnih bacanja prvi put donio prednost ekipi Budućnosti 86:84.

Edvin Džekson je prvu trojku na večerašnjem susretu pogodio na 1:45 do kraja za novu prednost Budućnosti 91:89.

Na pet sekundi do kraja meča, nestvaran potez Danila Nikolića koji je uhvatio šut Džeksona i ubacio loptu u koš za 93:92 i pobjedu Budućnosti.

Erl Klark je večeras ubacio 18 poena, Nemanja Gordić 17 a Danilo Nikolić koji je bio x faktor na večerašnjem meču 14 poena.

Sa druge strane De Kolo 19 poena, Vil Klajburn je ubacio 15.