Juniorska reprezentacija pobijedila Srbiju

Piše: Vladan 724 pregleda Dodaj komentar

Juniorska reprezentacija Crne Gore savladala je u drugom kolu u grupi D Evropskog prvenstva A divizije u turskoj Konji vršnjake iz Srbije rezultatom 78:73.

Naši juniori su agresivnije ušli u meč i sredinom prve dionice stekli prednost od 11 poena (22:11).

Ipak, Srbija je serijom od 10:0 došla samo na poen zaostatka na početku druge četvrtine. Tada su Radovićevi izabranici ponovo zaigrali kako znaju i nanovo se ”odlijepili” na 36:29, nakon čega su stali i u posljednja 4 minuta prvog poluvremena postigli samo 1 poen, naspram 8 Srbije, pa se na odmor pošlo pri neriješenom rezultatu – 37:37.

Najefikasniji igrač ”crvenih” u prvih 20 minuta bio je perspektivni centar Huventuda Nikolić koji je ubacio 12 poena i uhvatio 7 lopti.

Prva četiri minuta nastavka donijela su ravnopravnu igru balkanskih zemalja, sve do rezultata 45:44, kada se Crna Gora predvođena sjajnim Nikolićem i razigranim Popovićem odvojila novom serijom od 8:0 na plus 9 (53:44). Srbija je do kraja trećeg perioda igre umanjila prednost Crnogoraca i u posljednji ušla sa minusom od 6 pogodaka (60:54).

Na početku posljednje dionice ”crveni” su povećavali prednost koja je nakon koša Popovića u 33. minutu iznosila maksimalnih 12 poena (67:55).

Tada je Srbija odreagovala i uvela meč u neizvjesnu završnicu serijom od 9:1 (68:64), a četvorominutni post poena iz igre naših momaka prekinuo je ponovo Popović (faul-koš) 71:64.

Đoković je u narednom napadu Srbiju vratio na minus pet, sjajni plej Lovćena je opet postigao koš za višak od 7 poena, ali je dva minuta prije kraja Radovanović pogodio skok šuta za 73:68.

Naši su u sljedećem ataku izgubili loptu, a Ostojić je pogocima najavio dramu u posljednjem minutu – 73:70.

Tu je na scenu stupio fenomenalni Popović koji je 40 sekundi prije kraja pogodio trojku, zahvaljujući kojoj su naši juniori mirno priveli meč kraju do konačnih 78:73.

Junak ove vitalne pobjede za nastavak šampionata bio je Petar Popović, koji je postigao 10 posljednjih poena naše selekcije, a meč je završio sa njih 25, a sjajan je bio i Zoran Nikolić sa dabl-dabl učinkom od 20 poena i 11 skokova. Zapaženi su bili i Dožić sa 13 poena i 10 skokova, Ilić sa 10 pogodaka i 6 uhvaćenih lopti i Krivokapić koji je učinku od 9 pogodaka dodao 6 asistencija.

U Srbiji su bolji od ostalih bili Marinković i Vučetić sa po 14 poena.

Naredni meč na šampionatu Crna gora igra sjutra u 15:15h protiv reprezentacije Rusije.