Juniorke Crne Gore u januaru dočekuju Švedsku, Izrael i Kosovo

0
84

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore ugostiće Švedsku, Izrael i Kosovo na turniru 1.runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, koji će se odigrati 10-12.januara u Sportskom centru “Igalo”, u Herceg Novom.

Plasman u 2.rundu kvalifikacija obezbijediće prvoplasirana i drugoplasirana ekipa. Prvoplasirana ekipa učestvovaće u B grupi na turniru 2.runde kvalifikacija koji se igra u Srbiji 30.aprila-03.maja, a protivnici će im biti, pored domaćina Srbije i selekcije Belgije i Mađarske.  Drugoplasirana ekipa iz 1.runde plasiraće se u grupu A na turniru 2.runde koji se igra u Italiji, takođe u periodu 30.april-03.maj.

Plasman na XXVII EP 2020, koje će se odigrati 22 – 30. avgusta u Zenici u Bosni i Hercegovini i Osijeku u Hrvatskoj, izboriće pobjednici 7 kvalifikacionih grupa 2.runde, dok će drugoplasirane selekcije i najbolja trećeplasirana selekcija izboriti plasman u 3. rundu (9 – 12. jul), iz koje će plasman na EP izboriti pobjednici grupa i najbolja drugoplasirana reprezentacija.

Na EP 2020. pravo igranja imaju odbojkašice rođene 1. januara 2002. i mlađe.

Na osnovu odluke Administrativnog Borda CEV više se ne igraju kvalifikacije za Svjetska prvenstva, već će plasman na SP 2021. ostvariti finalisti EP 2020. Pored toga (5 Kontinentalnih konfederacija po 2 selekcije), plasman na SP izboriće 5 najuspješnijih reprezentacija sa FIVB rang liste koje nisu izborile plasman preko Kontinentalnih šampionata.

1. RUNDA (9 – 12. JANUAR) – HERCEG NOVI (DVORANA SC IGALO), CRNA GORA:

CRNA GORA, ŠVEDSKA, IZRAEL, KOSOVO

Plasman u II rundu izboriće dvije prvoplasirane selekcije. Ukoliko Kosovo izbori plasman u II rundu igraće u Italiji bez obzira koje mjesto zauzme.

JUNIORKE – XXVII EP 2020. – KVALIFIKACIJE – 2. RUNDA (23. APRIL – 3. MAJ):

A GRUPA – ITALIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

ITALIJA, HOLANDIJA, SLOVENIJA, DRUGOPLASIRANA SELEKCIJA IZ I RUNDE

B GRUPA – SRBIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

SRBIJA, BELGIJA, MAĐARSKA, POBJEDNIK I RUNDE KVALIFIKACIJA

C GRUPA – NJEMAČKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

NEMAČKA, FRANCUSKA, GRČKA, AUSTRIJA

D GRUPA – SLOVAČKA (23 – 26. APRIL):

SLOVAČKA, BELORUSIJA, ČEŠKA, UKRAJINA

E GRUPA – POLJSKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

POLJSKA, BUGARSKA, LETONIJA, ŠPANIJA

F GRUPA – FINSKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

FINSKA, TURSKA, NORVEŠKA, ESTONIJA

G GRUPA – RUMUNIJA (23 – 26. APRIL):

RUMUNIJA, RUSIJA, DANSKA, ŠVAJCARSKA