Jak otpor Barana: Mornar izgubio od španske Unikahe

Piše: Vladan 818 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara upisali su drugi poraz u Evrokupu, novi kod kuće, još jedan od bivšeg evroligaša – nakon ruskog Uniksa, ubjedljivu pobjedu u “Topolici” protiv crnogorskog šampiona upisala je i španska Unikaha, sa 96:85, u trećem kolu grupe D.

Poraz Mornara je na kraju ubjedljiviji nego što su bila dešavanja u više od tri četvrtine utakmice.

Naime, početkom posljednje dionice, trojkom Kadina Keringtona, Mornar je smanjio vođstvo tima iz Malage na 67:64, ali je onda stao. Razigrali su se Španci, serijom 10:0 su na nešto više od osam minuta prije kraja poveli sa nedostižnih 77:64, a tačku na ovaj meč stavio je trojkom najbolji igrač susreta, Šermandini, za 85:70, polovinom posljednje četvrtine…

Unikaha je upisala drugu pobjedu, a Mornar je ostao na trijumfu u gostima protiv torinskog Fiata.

Mornar u četvrtom kolu, 24. oktobra, gostuje Frankfurt Skajlajnersima.