Jadran potopio imenjaka u Splitu za prvu evropsku pobjedu

Piše: Ognjen 723 pregleda Dodaj komentar
Nakon što su osvojili 30. nacionalni trofej, 15. titulu Kupa Crne Gore, vaterpolisti Jadran Carina nastavili su pozitivan niz i upisali prvu pobjedu Lige šampiona nadigravši imenjaka iz Splita 6:12 (2:4; 2:1; 1:4; 1:3). Dugo su Novljani čekali na “evropska” tri boda. Pokazala je mlada ekipa Petra Radanovića dosadašnjom igrom da je Jadran zaslužno dio vaterpolo elite koji je igrom izenadio mnogo iskusnije protivnike.

TOK UTAKMICE:
Prva četvrtina počela je napadom Novljana ali bez gola. Splićani su iskoristili isključenje Marka Petkovića za 1:0, precizan je bio Rino Burić. Ipak, uzvratio je kapiten Novljana, Marko Petković, za 1:1. Nisu momci sa Škvera imali rešenje za Anta Viskovića (2:1). Bez greške je bio Vlado Popadić za 2:2. Igrača više iskoristio je sjajno Marino Čagalj(2:3). Kanstantsin Avera nadigrao je Splićane za 2:4, iskoristivši igrača više.
Drugi period počeo je sjajnim odbranama Petra Tešanovića i Mata Anića. Isključenje Kanstantsina Averke nisu iskoristili Splićani, a sključenje Marina Vrdoljaka ne koriste Novljani. Marin Delić savladao je odbranu momaka sa Škvera za 3:4. Još jednom isksjučenje Kanstanstina Averke Jadran splitski nije iskoristio. Dušan Banićević “potopio” je odbranu Splita za 3:5. Ivan Domagoj Zović savladao je Petra Tešanovića za 4:5, a potom Novljani nisu iskoristili igrača više.
Ante Visković započeo je treću četvrtinu golom za 5:5. Ipak, vrlo brzo je to kaznio Vladan Spaić (5:6). Bez greške je bio i Petar Mijušković za 5:7. Isključenje Marina Čagalja nisu iskoristili domaćini. Zatresao je mrežu gola imenjaka iz Splita Đuro Radović za velikih 5:8. Igrača više, isključenje Dušana Banićevića, nisu iskoritili Splićani. I Noljani nisu iskoristili igrača više. Nakon što je Ivo Bego isključen, Kanstansin Avera večeras još jednom bio je bez greške za 5:9.
Četvrta četvrtina počela je napadom Splićana i odbranom Petra Tešanovića. Još jednom je Kanstantsin Averka savladao odbranu domaćina za 5:10 i postavio temelje pobjede. Nisu imali Splićani rešenje za Dimitrija Obradovića ( 5:11). Petar Mijušković lako je nadigrao Mata Anića za 5:12. Zvonimir Butić postavio je krajnji rezultat (6:12).
Mladi golman Ilija Radović debitovao je večeras za Novljane. Čuvar mreže Novljana, Petar Tešanović, bio je na visini zadatka tokom sve četiri četvrtine i olakšao saigračima da upišu prve željene bodove Lige šampiona.
PVK JADRAN CARINE: Petar Tešanović, Marino Čagalj 1, Vlado Popadić 1, Dimitrije Obradović 1, Dušan Banićević 1, Kanstantsin Averka 3, Petar Mijušković 2, Uroš Vučurović, Đuro Radović 1 , Vladan Spaić 1, Filip Gardašević, Marko Petković 1, Ilija Radović, trener Petar Radanović.
VK JADRAN SPLIT: Mate Anić, Rino Burić 1, Ivan Domagoj Zović 1, Ivo Bego, Zvonimir Butić 1, Duje Pejković, Nathan Mckenzie Power, Marin Vrdoljak, kapiten Ante Visković 2, Marin Delić 1, Petar Čondić Kadmenović, Marin Borovčić Kurir, Luka Sučić, trener Ivan Asić.