Hrabra Budućnost ide dalje – pao je Vajpers u “Morači”!

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar
Foto - ŽRK Budućnost / Dejan Starčević

Rukometašice Budućnosti pobijedili su Vajpers 26:23 u posljednjem kolu prve faze Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića ostvarile su veliku pobjedu i obezbijedile su još makar šest mečeva u elitnom evropskom takmičenju.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Kristijanštadu (29:19) a u ovom duelu bio im je dovoljan i remi za nastavak sna.

Pritisak važnosti meča uticao je na naše djevojke u prvom poluvremenu, gošće su čak stizale i do četiri gola viška, međutim u drugom dijelu briljantna partija Podgoričanki koja ih je dovela do važne pobjede.

Foto – ŽRK Budućnost

Raspucala se Jauković koja je potpuno podbacila u prvom, Milena Raičević je pokazala zašto je kapiten i predvodnik ove generacije a Matea Pletikosić najavila blistavu karijeru i dočekala svojih pet minuta.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Zogbi de Paula sa 14 odbrana, bila je Raičević sa sedam golova, Matea Pletikosić postigla je pet, a po tri Dijana Ujkić i Đurđina Jauković.

Lin Jorum Suland je predvodila norveški tim sa 10 golova.

Budućnost će u glavnoj rundi igrati sa Vardarom, Ferencvarošem i Larvikom ili Tiringerom

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (15 odbrana), Babović, UJKIĆ 3, Konatar, JAUKOVIĆ 3, Pletikosić 5, Laslo 2 (2), MALOVIĆ 2, Premović, Brnović, Pavićević, RAMUSOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 7 (2), GRBIĆ 2.

Vajpers: Hauge (dvije odbrane), Fagerhajm, Lunde (10 odbrana i sedmerac), ARNCEN 4, Refsnes 1, LARSEN-AUNE 2, SKAR-BRATSET 3, Nerstebe, KRISTENSEN 1, Jonasen, LUNDE-BORGESEN 1, Skaug, SULAND 9 (4), KRISTIJANSEN 1, Jensen, Naes-Andersen.