Gol Luke Đorđevića za bod “oružara” u Jekaterinburgu

Piše: Ognjen 786 pregleda Dodaj komentar

Budvanin Luka Đorđević prekinuo je golgeterski post u 20. kolu ruske Premijer lige, ali je njegov pogodak bio dovoljan samo za remi Arsenala iz Tule na gostovanju Uralu.

Poput međusobnog duela u prvom dijelu sezone, “oružarima” koje sa klupe vodi crnogorski trener Miodrag – Grof Božović, protiv Urala je pripao samo bod, iako je Arsenal bio opasniji rival u oba meča.

Samo, za razliku od prvog remija (2:2), u kojem je Grofova ekipa ispustila dva gola prednosti, sada je Ural poveo iz prve šanse, koja se iznenada ukazala domaćinu – Jemeljanov je raspalio sa 30-tak metara i lopta se odbila od prečke na glavu napadaču Portnjaginu za vođstvo u 30. minutu.

Prethodnih pola sata Arsenal je prokockao tri velike prilike, najbolju Kangva ali je u trećem minutu i Đorđević imao dobru priliku.

Po zaleđenom terenu nije bilo lako akterima, pa sve do 73. minuta nije bilo prave šanse. A onda je Haguš sa 15-tak metara iskosa sa desne strane uputio udarac, domaći igrači uklizali u blok od kojeg je lopta išla pravo u naručje golmana Godzjura. Ipak, Đorđević je bio brži i ispred zatečenog golmana skrenuo je glavom loptu u mrežu.

Đorđeviću je to sedmi gol u prvenstvu, pošto se u strijelce nije upisivao u tri prethodna kola.

“Odigrali smo odličnu utakmicu, bili smo bliži pobjedi, ali… Kada promašite tri izgledne prilike i onda primite gol ne možete biti nezadovoljni remijem. Arsenal u svakoj utakmici igra na pobjedu, nekada se isplati a nekada ne. Zato smo iznenađujuće dobijali najbolje ekipe a gubili od onih koji su niže od nas na tabeli. Jesmo igrali nepredvidivo, ali smatram da smo bodova osvojili baš onoliko koliko smo i zaslužili”, naglasio je Božović nakon remija.

Ural i Arsenal su susjedi na tabeli i pokrivaju sedmu i osmu poziciju sa identičnim zbirom od po 25 bodova.