Furtula najbolji u Sloveniji: Raduje me dobar rezultat nakon duge pauze

Piše: Vladan 685 pregleda Dodaj komentar

Nakon dvije godine pauze zbog povrede leđa, i sprovedenih priprema i treninga koje realizuje u Hrvatskoj, u kampu Sandre Perković sa kojom trenira već nekoliko mjeseci pod rukovodstvom trenera Edisa Elkasevića, crnogorski atletičar Danijel Furtula se vratio takmičenjima.

Proteklog vikenda je u Celju osvojio ubjedljivo prvo mjesto na prvenstvu Slovenije za seniore i seniorke, u bacanju diska, sa rezultatom 58.09 metara.

“Raduje me veoma dobar rezultat, koji sam ostvario nakon dvogodišnje pauze. Bio bi i mnogo bolji da nije padala  kiša čitavo vrijeme takmičenja što ne odgovara bacačima diska”, kazao je Furtula.

On je, kako kaže, “prezadovoljan saradnjom i radom koji realizuje uz podršku ASCG koji podržava kompletne pripreme i kompletan boravak u Hrvatskoj”.

“Nadam se, da je ovo samo početak mog povratka na atletsku scenu. Imaću nekoliko kontrolnih takmičenja ove godine, a jedna od tih provjera je i Balkanski šampionat koji će se održati u Staroj Zagori, 20. i 21.jula”, dodao je Furtula.

Zbog povrede, Furtula nije nastupao protekle dvije godine, od Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, njegovih drugih, nakon nastupa u Londonu 2012. godine.

Na Evropskom juniorskom prvenstvu 2011. godine u Talinu osvojio je srebro (63,54m), samo godinu kasnije na Evropskom kupu (do 23 godine) u Baru osvojio je zlato (60,24m).

Furtula je tokom 2013. osvojio čak tri zlata – postao je šampion na Evropskom kupu (do 23 godine) sa 62,10, kao i na Igrama malim zemalja Evrope (62,83m), gdje je bio zlatni i u kugli (18,43).

Iste godine je osvojio bronzu na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu (61,41) i na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (61,61) u finskom Tampereu…