Forma “sokolova”: Učinak reprezentativaca u klubovima

Piše: Vladan 692 pregleda Dodaj komentar

Manje od mjesec ostalo je do starta kvalifikacija za Evropsko prvestvo u fudbalu i mečeva sa Bugarskom i Engleskom, a forma “sokolova” je takva da će sve nade Crne Gore biti usmjerene ka Fatosu Bećiraju, koji se ne zaustavlja u Izraelu.

Uz to, dobra vijest je da se Stefan Savić oporavio od povrede, ali i dalje se čekaju Stevan Jovetić i Marko Janković.

Dnevne novine donose učinak crnogorskih reprezentativaca

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Lorijen, Francuska): Možda i najveći problem za Ljubišu Tumbakovića pošto je naš prvi golman praktično već dva mjeseca “zakucan” za klupu u Lorijenu.

MILAN MIJATOVIĆ (Budućnost): Nije imao mnogo posla u laganoj pobjedi Budućnosti protiv Mornara (5:0) na startu proljećnjeg dijela 1.CFL.

DAMIR LJULJANOVIĆ (OFK Titograd): Za razliku od svog kolege iz Budućnosti, imao mnogo više posla, a primio je i dva gola od Iskre. Njegov tim, ipak, slavio sa 3:2.

ODBRANA

STEFAN SAVIĆ (Atl. Madrid, Španija): Odlična vijest naš najvažniji igrač se oporavio od povrede. Prije dvije sedmice odigrao 15 minuta protiv Rajo Valjekana, u međuvremenu odmarao protiv Juventusa, da bi za vikend bez greške odradio svih 90 minuta u pobjedi nad Viljarealom (2:0).

ŽARKO TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija): Standardan u svom timu, koji baš i ne blista. Međutim, čini se da je Tomašević u dobroj formi, pošto je u posljednja tri kola upisao gol i asistenciju.

MARKO SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan): Bio standardan tokom zimskih primrema svog tima, ali ga nije bilo u sastavu za dva meča kvalifikacija za Azijsku Ligu šampiona.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio, Italija): Lacio nije igrao za vikend, a sredinom sedmice naš bek u porazu od Sevilje u Ligi Evrope dobio crveni karton. Prije toga odigrao 90 minuta protiv Đenove.

FILIP STOJKOVIĆ (Crvena zvezda, Srbija): Zvezda po navici sigurna (u gostima protiv Radnika) naš defanzivac standardan svih 90 minuta.

BORIS KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija): Još jedna odlična partija tima sa Banovog brda, naš štoper standardan 90 minuta.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra, Rumunija): Prije dvije sedmice postigao gol protiv Kluža, a na istom meču nezgodno pao na rame koje ga odavno muči i iz predostrožnosti za vikend ga nije bilo u sastavu. Astre obezbijedila plej-of.

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante, Španija): Od posljednja četiri meča bio starter samo na jednom, dok je u dvije utakmice ušao u samom finišu.

MARKO VEŠOVIĆ (Legija, Poljska): Legija očajno krenula u drugom dijelu sezone. Na tri meča upisala pobjedu i dva poraza. Ono što je za nas bitnije Vešović standardan.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec, Češka): Tokom prva dva kola češkog šampionata u 2019. zamijenjen u finišu, dok je za vikend protiv Mlade Boleslav presjedio na klupi.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan, Srbija): U prvom kolu nakon pauze bio na klupi, ali je zato za vikend protiv Proletera (3:0) odigrao 90 minuta.

MARKO JANKOVIĆ (SPAL, Italija): Još se čeka njegov potpun oporavak i debi u Seriji A.

MIRKO IVANIĆ (Crvena zvezda, Srbija): Tokom zime stigao u Zvezdu, a na startu na oba meča u igru ušao sa klupe u drugom poluvremenu. Od njega se očekuje da bude veliko pojačanje šampiona Srbije.

NEBOJŠA KOSOVIĆ (Partizan, Srbija): Oba meča na startu proljećnjeg dijela Superlige Srbije odigrao po 90 minuta Partizan na oba slavio sa po 3:0.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Beveren, Belgija): Uglavnom standardan u timu Beverena, koji je za vikend pretprio katastrofu od Kortijka (6:2).

ASMIR KAJEVIĆ (čukarički, Srbija): Po navici dobar u timu Čukaričkog za vikend postigao gol protiv Voždovca.

NAPADAČI

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja, Izrael): Kako sada stvari stoje naše najjače oružje za Bugarsku i Englesku. Za vikend pogodio protiv Hapoela, što je njegov peti gol zaredom u prvenstvu ukupno deseti.

STEVAN JOVETIĆ (Monako, Francuska): I dalje na listi povrijeđenih igrača. Posljednji put u sastavu Monaka bio 16. januara kada je protiv Nice odigrao 13 minuta.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted, Južna Koreja): Sezona u Južnoj Koreji počinje tek 2. marta.

LUKA ĐORĐEVIĆ (Arsenal Tula, Rusija): Istog dana kao i u Koreji kreće i Premijer liga Rusije.