Dragan Kažić: Ostali smo dužni “Varvarima”

Piše: Vladan 899 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je prekinula pobjedničku seriju na domaćem terenu u danu kada su se navijači vratili pod Goricu.

„Plavi” su odigrali 0:0 protiv Petrovca, skliznuli na treće mjesto zbog slabije gol razlike u odnosu na Zetu, te dozvolili Sutjesci da prvi put stekne tri boda prednosti na vrhu tabele.

Nakon pet vezanih trijumfa bez prisustva publike, očekivalo se da će šampionski tim uz podršku ,,varvara“ lakše nastaviti uspješan niz. Ipak, nije došlo do idealnog spoja između terena i tribine, Budućnost se okliznula protiv „fenjeraša” za čiji je bod najviše zaslužan golman Stefan Popović, koji je bio nesavladiv na gol crti.

“Ostali smo dužni „Varvarima“ za jednu pobjedu. Mnogo smo željeli da nastavimo dobru seriju, ali nijesmo uspjeli. Bilo je šansi, ali ovog puta se istakao golman Petrovca koji nas je spriječio da trijumfujemo. Sutjeska je na plus tri, ali u opticaju je još 87 bodova, biće kikseva kod svih ekipa, biće promjena na tabeli.” – rekao je trener „plavih”, Dragan Kažić. Utakmica je počela topovskim udarima iz sjevernog kopa, a nije se dugo čekalo ni da Budućnost udari na zadnju liniju protivnika.

Šut Popare u trećem minutu i još opasniji pokušaj Tučevića u šestom, najavili su brzi gol domaćina. Ali, umjesto radovanja, uslijedio je period stihijskih, jalovih napada Podgoričana koji su okončani udarcima Vukčevića uoči odlaska na odmor.

Povrede Igumanovića i Tučevića u prvom, odnosno Terzića u drugom poluvremenu, poremetile su koncepciju Budućnosti. Trener Kažić bio je primoran na prinudne izmjene, a sa tim i na rotacije igrača koje nije planirao.

Stvari su počele da se komplikuju za domaćina koji je, doduše, odmah na početku nastavka napravio pritisak, s tim što Simović, Vlaisavljević i Raičević nijesu bili precizni iz obećavajućih situacija. Podgoričani nijesu odustajali od ofanzive, ali sve je to bilo bez nekog reda, brzine i konkretnosti u završnici.

U nekoliko navrata falio je zadnji pas i onaj prije njega. Pobjeda je mogla da stigne i kada nije išlo sve kako treba, ali to nije dozvolio golman Popović koji je branio sve što je mogao iz igre i prekida, iz daljine i blizine. Na vrhuncu je bio u 73. minutu kada je spriječio Melunovića da zicer petvori u gol.

“Ne brine me toliko činjenica da nijesmo opravdali ulogu favorita, koliko povrede koje su nas poremetile. Vidjećemo kakva je situacija sa Igumanovićem, Tučevićem i Terzićem jer su ta trojica izašli zbog povreda. Nadam se da neće puno pauzirati jer nam treba svaki igrač. Tražili smo rješenje sve do finiša, ali falila nam je preciznost u završnici. Zabrinjava me slabija realizacija koju pokazujemo u posljednje vrijeme.” – dodao je Kažić.