Dragan Adžić: Biće veoma zahtjevan meč sa Holandijom

Piše: Vladan 758 pregleda Dodaj komentar

U „Areni Zagreb” danas (15.45) će se sudariti dva tima koja su prošle godine odigrala spektakularan duel u beogradskom „Pioniru”. „Lale” su u prvom poluvremenu igrale gotovo perfektno i vodile 18:14 na velikom odmoru, ali je u drugih 30 minuta do izražaja došla odbrana i „suvi” kvalitet izabranica Dragana Adžića, koje su slavile sa 27:25.

Očekujem vrlo nadahnutu i zahtjevnu Holandiju. Od završetka prethodne utakmice mijenjamo pristup, pošto imaju drugačiji stil i karakteristike od Njemačke, koju uzgred i puno bolje poznajemo. Vjerujem da će nam to iskustvo iz prošle godine, kao i to što znamo nekoliko ključnih igračica, pomoći da se dobro spremimo i smirimo njihovu poletnost“, jasan je Dragan Adžić.

Holandija perfektno trči kontre, što je najbolje demonstrirala protiv Slovačke, koju je razbila izuzetno brzom igrom.

Daju po 40 odsto golova iz kontri. Jako su zahtjevne, jer su niže i brže igračice. Veoma dobro su tehnički obučene za tranziciju. U napadu moramo da budemo maksimalno odgovorni i spremni da se što prije vraćamo u 6-0 odbranu.

Plan igre je jasan – uraditi isto što u Beogradu, ali samo ono što je viđeno nakon velikog odmora.

Trebalo bi ponoviti drugo, a nikako prvo poluvrijeme. U nastavku tog meča je sve „leglo”, imali smo kompaktnost u odbrani i nismo im dozvolili brze golove, već smo ih natjerali da igraju kako nama odgovara. I mi smo koristili njihove greške u napadu i davali golove iz kontri. To je recept”.

Igra tima Henka Grenera vrti se oko bekovske trojke i dvije odlične kružne napadačice.

Naša javnost najbolje poznaje Grot iz Midtjilanda, koja je sjajan srednji bek. Lijevi i desni bek Polman i Van der Hejden su sličnih karakteristika, a igraju zajedno u danskom Esbjergu. Imaju i vrhunske pivote Broh i Snelder. Tu je skoncentrisan njihov kvalitet. Odlično se poznaju, sve su u tri-četiri godine, a bile su zajedno u internatu. Holandija odlično radi sa mlađim kategorijama, ali im jedino fali da budu zajedno čitave godine, kao što su bile do punoljetstva“, zaključio je Adžić.