Derbi pod Goricom- Autogolovi, isključenje Brnovića, Sutjeska je lider

Piše: Vladan 862 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Budućnost 4:1 u derbiju osmog kola domaćeg prvenstva i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Nikšićani su koristili sve greške domaćih, koji večeras nisu imali ni malo sreće u duelu sa zvaničnim šampionom.

Sutjeska je povela golom Stefana Nikolića u 16. minutu, a u tom trenutku isključen je i trener Budućnosti Branko Brnović, koji je protestovao kod sudije Predraga Radovanovića jer nije svirao faul na sredini terena nad Ivanovićem, koji je prethodio vodećem pogotku.

Potom je nakon akcije Ćetkovića Boljević dao autogol, da bi nadu domaćem timu vratio Igor Ivanović, lijepim golom poslije centaršuta Mijića.

U finišu prvog dijela je čini se utakmica prelomljena. Kojašević je dugo vukao loptu, ubacio je u peterac, gdje je ponovo večeras malerozni Boljević ubacio u svoju mrežu.

Već poslije 10 minuta u nastavku Kojašević je šutirao sa 20 metara, lopta je zakačila Mirkovića i prevarila Dragojevića.

Budućnost je napadala do kraja, veliku šansu imao je Grbić, ali je Sutjeska rutinski sačuvala pobjedu.

Sutjeska na vrhu ima 17 bodova kao i OFK Titograd, s tim da Nikšićani imaju bolju gol razliku. Poslije drugog uzastopnog poraza Budućnost ima bod manje od vodećeg tandema. Iskra ima 14, Zeta 13, Kom je osvojio 12, Podgorica devet, Grbalj i Rudar po šest, a Petrovac je ostao na četiri.