Đer očitao lekciju Vardaru – Radičević: Ovo nije ni “V” od Vardara!

Piše: Ognjen 678 pregleda Dodaj komentar

Trebao je biti start iz snova za nikad jači Vardar, a onda je krcatu dvoranu „Jane Sandanski“ zaledio Đer, takođe mnogo jači nego lani i prošetao se kroz Skoplje, ali i uzeo zlata vrijedne bodove – 27:22 (13:10).  To je bila odlična igra gošći koje najavljuju borbu za trofej u Ligi šampiona, a večeras su za rivala imali nedovoljno motivisani Vardar koji posebno u odbrani nije pokazao ništa, dok je napad bio neubojit.

Đer je plu tri imao u 15.minutu – 8:5, da bi deset minuta kasnije bilo 13:9, a Andrea penezić je do poluvremena uspjela samo da smanji. Već u 45.minutu je bilo jasno da bodovi neće ostati u Skoplju – odlične Suland, Loke i Kovačić dovode svoj tim do plus sedam – 22:15, pokušavao je stručni štab Vardara da nađe pravu kombinaciju u napadu i vrati svoj tim u igru, ali bezuspješno.

“Šta da se kaže posle ovako lošeg meča. Ovo nije ni “V” od Vardara. Daleko od toga da nismo imale ogromnu želju, ali od početka nije krenulo dobro, nastala je konfuzija, ali ne tražimo alibi. Moramo da dodjemo sebi što prije i pobijedimo Hipo u sledećem meču. Znam da su navijači razočarani, ali ako je ovo moralo da se desi, neka se desilo sada“,kazala je naša reprezentativka Jovanka Radičević, koja je jednom tresla mrežu svog bivšeg kluba.

Najefikasnija u domaćem timu je bila Sokač sa pet golova, penezić je postigla četiri, a Damnjanović i Lekić po tri, te Lazović dva. Kovačič je na drugoj strani bila najefikasnija sa šest golova, Loke je postigla pet, a Suland i Tomori po četiri.