Crna Gora ostala bez Eurobasketa

Piše: Reprezentacija.me 676 pregleda Dodaj komentar
Košarkaška reprezentacija nije se plasirala na Eurobasket pošto je u meču odluke ubjedljivo poražena od Holandije 68:55.

U drušstvu Izraela, Holandije i Bugarske nijesmo imali kvalitet da se plasiramo na Eurobasket. Treće mjesto uz po tri pobjede i isto toliko poraza premalo je za šampionat kontinenta. Izostanci, povrede, loša igra učinili su da prvi put ne prebrodimo kvalifikacije. Slijedi godina pauze u reprezentativnoj seniorskoj košarci nakon neuspjeha u kvalifikacijama i kraha u Holandiji.

Lale su nam opet u trećoj četvrtini održale čas organizovanosti. Mi smo postigli u tom periodu samo pet poena, pa smo od minus tri na poluvremenu za sekund stigli do zaostatka od 12 poena. Tokom trećeg perioda bili smo nesigurni, šutevi su završavali na prvom obruču ili prije njega. Odbrana je usljed nemoći u napadu potpuno pala pa smo na gotovo identičan način kao u Morači klekli pred Holandijom koja će prvi put poslije 25 godina igrati na jednom šampionatu Evrope. Mi ćemo propustiti to takmičenje nakon dva učešća. Nijesmo se zahvalili Letoncima koji su pobjedom u Rumuniji dali nam nadu. Holandija je bila bolja i zasluženo će na šampionat. Pred savezom je veliki posao, kao prije tri godine nakon neuspjeha na Eurobasketu u Litvaniji.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji najefikasniji je bio Ervin Šlater sa 15, dok je poen manje ubacio Roland Šaftenar. U crnogorskoj selekciji bolji od ostalih bio je Suad Šehović sa 17 koševa, ali je u prvom poluvremenu dao četiri trojke, u drugom ga nije bilo.