CFL 10. kolo: Nikšićani na čelu kolone, Zeta ispustila 3 boda

Piše: Reprezentacija.me 900 pregleda Dodaj komentar

Današnjim poslijepodnevnim utakmicama kompletirano je 10. kolo crnogorskog fudbalskog šampionata.

Jučerašnji kiks Budućnosti protiv uvjek neugodnih Danilovgrađana iskoristila je Sutjeska.

Nikšićani su dominantnom i poletnom igrom u svojoj tvrđavi “Kraj Bistirice” pokazali gostima sa Zlatice da nemaju šta da traže danas protiv vodećih na tabeli – rezultat je bio sigurnih i ubjedljivih 4:0 za rekordan jaz između Sutjeske i Budućnosti koji sada na tabeli iznosi 6 bodova. Ipak, to nije neka velika zaliha obzirom na to da u CFL svako svakog može da dobije.

Poveo je domaćin golom njihove “desetke” Igora Ivanovića sa kreča u 34. minutu, da bi vođstvo duplirao rođeni Nikšićanin Miki Vučić u 41. minutu. S tim rezultatom se otišlo na pauzu, da bi samo 6 minuta nakon starta drugog poluvremena Bojan Božović nagovjestio da će se Kom kući vratiti “previše” golova u svojoj mreži. Božo Marković je u 72′ postavio konačan rezultat.

Zeta je na “Trešnjici” imala priliku da pobjedom protiv Dečića prekoči “plave” na tabeli zbog bolje gol razlike. Ipak, Dečić je opet pokazao zašto je jedna od najneugodnijih ekipa u CFL-u. Brzonogi Aldin Adžović je postigao jedini gol za Zetu. 23-ogodišnji momčić je bio strijelac u 13. minutu. Činilo se da će to biti i konačan rezultat, ali je rezrevista Sava Gardašević šokirao sve na stadionu pa i samoga sebe, bombom sa 30-tak metara u 74′ koja je završila u mreži kapitena domaćih Đura Đurovića. Zeta je imala i stativu pred sam kraj meča. Podijela bodova.

Na Starom aerodromu gledali smo duel dva broda koji tonu, Mladosti i Rudara, te je ovo bila prilika za jednu od ekipa da podigne formu za bolje sjutra. Ipak to se nije desilo jer su ova dva tima puna sjajnih individualaca podijelila plijen. Coa Macanović je doveo goste u vođstvo u 34.minutu ali su “romantičari” odmah uzvratili i nakon samo 4 minuta izjednačili preko robusnog i beskompromisnog Cicmila.

Primorski derbi je opet opravdao očekivanja. Gledali smo dobar fudbal u prvom poluvremenu sa puno golova što gledaoci obožavaju. Petrovac je pod “Malim brdom” dočekao “drim tim” iz Radanovića.

Bolje su krenuli gosti, Julian “El loko” Montenegro je doveo Grbalj u vođstvo u 12′ , ali je Stefan Đrođević poravnao rezultat u 25. minutu. Opet su gosti poveli i to u 32′  preko starog znalca Petra Vukčevića međutim izabranici Rudolfa Marčića su imali i na to odgovor – novim golom i novim izjednačenjem i to opet preko Stefana Đorđevića koji je kompletirao “dopijetu” u 36. minutu. Nije bilo golova u drugom poluvremenu sve do 84. minuta kada je Marko Nikolić zatresao mrežu Petrovca, postao “meč viner” i donio svojoj ekipi 3 vrlo vrijedna boda.