Budućnost ubjedljivo poražena od Unikahe

Piše: Vladan 756 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti izgubili su na parketu Unikahe 93:75 i ostali bez pobjede i poslije šestog meča u Evrokupu ove sezone.

“Plavi” su odigrali dobro prvu četvrtinu, držali se donekle do poluvremena (48:41), ali su u nastavku potpuno kontrolu meča preuzeli košarkaši iz Malage.

Prednost Unikahe konstantno je rasla, a odbrana Budućnosti nije imala rješenja za razigranog Kajla Foga.

Već u prvom dijelu šuter tima iz Andaluzije ubacio je pet trojki, ukupno 20 poena, dok je Unikaha sa 10 preciznih pogodaka iza linije za tri poena pokazala da je veoma raspoložena ušla u ovu utakmicu.

Do kraja je ekipa Ilijasa Zurosa pokušala da smanji zaostatak, ali nije u tome uspjela jer je domaćin i drugi put ove sezone ubjedljivo nadigrao Podgoričane.

Fog je sa 31 poenom bio dominantna figura na utakmici, a odličan je bio Karlos Suarez sa 16 koševa (četiri trojke od ukupno 18 koliko je pogodila Unikaha).

U sastavu iz Podgorice 17 poena Rejnoldsa, 12 Suada Šehovića, po 10 Savovića i Vilijamsa.

Budućnost će do kraja Evrokupa dočekati Zenit i gostovati Bajernu i probati da izbjegne sezonu bez pobjede u ovom takmičenju.