Budućnost savladala Megu nakon velikog preokreta

Piše: Rajko 865 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti i Mege odigrali su u Morači derbi 10. kola ABA lige.

Startnu petorku Budućnosti činili su: Gordić, Šehović, Omić, Džekson i Erl Klark dok su na drugoj strani meč počeli Bitadze, Čarapić, Fundić, Ašćerić i Mokoka.

Izabranici Dejana Milojevića su fantastično otpočeli meč, predvođeni sjajnim centrom Gogom Bitadzeom i Ognjenon Čarapićem na čiju igru u prvoj četvrtini Budućnost nije imala odgovor pa su gosti nakon deset minuta igre vodili sa deset razlike 21:31.

Efikasna utakmica iz prvog perioda nastavila se i u nastavku igre. Obje ekipe su bile veoma razigrane i efikasne a Mega je uspjela da sačuva prednost iz prvog perioda igre i na odmor ode sa prednošću od deset poena. Rezultat na poluvremenu je bio 41:51.

Budućnost je u nastavku utakmice uspjela da istopi prednost Mege. Najprije zahvaljujući Erlu Klarku i Nemanji Gordiću koji su pokrenuli ekipu. Dobili su izabranici Aleksandra Džikića treći period igre sa 30:18, vratili rezultatski egal pred početak posljednjeg perioda utakmice.

U posljednjoj četvriti su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu. Na pet minuta do kraja susreta Mega je povela 79-76 a Aleksandar Džikić je pozvao tajm – aut ne želeći da gosti opet steknu osjetljiviju prednost.

Posljednja četvrtina je ujedno bila i najneefikasniji period igre u ovoj utakmici.

Na 1:39 do kraja meča, nakon što je Ognjen Čarapić promašio polaganje, Erl Klark je na drugoj strani donio prednost svom timu 86:85.

Koti Klark je u narednom napadu sa linije slobodnih bacanja odveo Budućnost na +3 88:85 a onda je Nemanja Gordić pogodio šut za tri poena i pobjedu Budućnosti 91:85.

Najefikasniji igrač u domaćem timu večeras je bio Erl Klark koji je postigao 20 poena. Pratili su ga Nemanja Gordić sa 16, Koti Klark sa 14 i Edvin Džekson sa 13 poena.

U gostujućem timu je neprikosnoven bio Goga Bitadze sa 23 postignuta poena. Uz njega su se istakli i Mišković sa 14 i Ognjen Čarapić sa 12 poena.