Budućnost poražena u Beogradu

Piše: Ognjen 762 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti poraženi su u “Pioniru” od Partizana 86:77 u 9. kolu ABA lige.

Poslije šest vezanih pobjeda, izabranici Igora Jovovića pretrpjeli su drugi neuspjeh u regionalnom takmičenju, nakon što su na startu takođe u “Pioniru” izgubili od Zvezde.

Samo je u prvoj četvrtini meča sa Partizanom Budućnost izgledala kao lider i ekipa koja je dosad igrala odlično u ABA ligi.

Pogodili su šest trojki “plavi”, po tri Kuk i Devo, sve je funkcionisalo kako treba, pa je nakon 10 minuta na semaforu pisalo 30:22 za našeg šampiona.

U drugoj četvrtini počeli su problemi u igri crnogorske ekipe. Nastavili su da uglavnom šutiraju za tri poena, ali su na sljedeći pogodak sa te distance čekali do posljednje dionice.

Aleks Marić bio je očajan pod košem u susretu sa nekadašnjim klubom. Brzo je ušao u probleme sa faulovima i nije odigrao na očekivanom nivou.

Razigrali su se mladi igrači Partizana Aranitović i Marinković, uz standardnog Cvetkovića i sve boljeg Džonsa.

Do poluvremena su stigli do minimalne prednosti, a pred kraj treće četvrtine je trojka Anđušića za 68:61 najavila i prekid serije od tri poraza Partizana.

Uspjela je Budućnost da uhvati priključak i brzo izjednači na 68:68, ali se potom igra “plavih” bukvalno raspala, pa je domaća ekipa dominantnom igrom u finišu lako došla do trijumfa.

Džozef Devo je 15 poena (pet trojki) bio najefikasniji u našem sastavu, 13 koševa dodao je Jaramaz, a po 11 Dragićević i Kuk.

Osim pomenutog Marića, podbacio je i kapiten Šehović sa samo četiri poena.

Džons sa 18 i Marinković sa 14 koševa najbolji su bili u sastavu Partizana.