Budućnost poklekla u drugom poluvremenu, Partizan opravdao ulogu favorita

Piše: Reprezentacija.me 732 pregleda Dodaj komentar

U prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu Šampiona, Budućnost je poražena od Partizana u Beogradu rezultatom 2:0.

Tim iz glavnog grada se vraća poražen iz Beograda, ali je rezultat i dalje aktivan, jer dva gola prednosti nijesu neka zaliha za Partizan. Ipak, ono što mora da brine trenera Kažića je igra u napadu njegovog tima koji nije uspio adekvatno da se suprostavi domaćinu, tako da, ako misli da se vrati u dvomeč, Budućnost će morati mnogo bolje na stadionu pod Goricom.

Partizan je u meč ušao sa očiglednom željom da postigne rani pogodak kako bi odmah na samom statru utakmice iskontrolisao rezultat i igru. Međutim, Podgoričani se nijesu podlegli pod pritiskom, sjajno su se branili ali u napadu su podbacili, jednostavno nijesu mogli zadržati loptu u svom posjedu.

Posjed je bio uveliko na strani Partizana, ipak, “crno-bijeli” ga nijesu materijalizovali, nijesu čak ni stvorili konkretne šanse za pogodak.

Na prvu šansu  čekalo se do 12. minuta kada je Đurđević pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi večeras sjajnog Mijatovića, ali je lopta prohujala preko prečke.

Jalovi napadi i posjed lopte Partizana, odbrana na visokom nivou Budućnosti ali i velika beogradska vrućina, “ubili” su utakmicu, tako da smo gledali dosadan fudbal.

Pauza da bi se igrači osvježili nastupila je nakon pola sata igre.

Najbolju šansu za Partizan imao je Tavamba u 37. minutu kada je na centaršut kapitena Vulićevića, loše reagovao i glavom poslao loptu daleko od gola gostiju.

Do kraja poluvremena nije bilo bitnijih momenata, rezultat nakon 45 minuta igre bio je 0:0.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo bolju igru, ali ne i željeni rezultat po “plave”.
Partizan je dodao gas, Đukić uveo Leonarda umjesto indisponiranog Mihajlovića što je odmah dalo rezultat.

Janković je u 48. minutu maestralnom loptom pronašao Tavambu, koji ju je smirio, i sa 5 metara snažno tukao, ali nevjerovatni Mijatović sjajnom intervencijom u stilu Điđi Bufona sačuvao mrežu crnogorskog šampiona.

Ipak, u 51. minutu sviran je penal za Partizan jer je Mitrović igrao rukom u svom šesnaestercu i dobio žuti karton.
Sa bijele tačke siguran je bio Uroš Uki Đurđević, Partizan je načeo Budućnost.

Nakon datog gola, šampion Srbije je nastavio sa napadima, sa željom da dotuče protivnika, nizale su se šanse a gol “visio” u vazduhu.

63. minut je bio poguban po Budućnost. Na asistenciju Tavambe, onaj o kojem se najviše pričalo u taboru Beograđana je stupio na scenu i postigao gol za 2:0. Leonardo da Silva Souza.

U 72. minutu Budućnost je uspjela da dođe do gola, ali se Nikač nalazio u čistom ofsajdu, pa je gol logično poništen. Šteta.

U 76. i 79. minutu Tavamba je uz pomoć sjajnih lopti Leonarda bio u dvije sjajne prilike, ali činjenica je da je Mijatović bio bolji od Kamerunca večeras. 4 stopostotna šansa odbranjena Tavambi.

U 92. minutu Đurđević je iz kontre pokušao, ali je junak Budućnosti Mijatović bio bolji.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, Budućnost je malo igrala, previše su respektovali rivala i to je rezultiralo činjenicom da tim iz Podgorice nije ugrozio protivnika, braneći se čitavo vrijeme, a Partizan je tim koji zna kako da igra protiv parkiranog “autobusa” jer takvi su mu svi mečevi u JSL.

Sastavi:

Partizan: Kljajić – Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić – Everton, Kosović – Janković(Đuričković), Tavamba(Ilić), Mihajlović(Leonardo) – Đurđević.

Budućnost: Mijatović – Raspopović, Simović, Mitrović, Tučević – Hočko, Mirković, Pejaković(Camaj) – Terzić(Ristović,Melunović), Vlaisavljević, Nikač.

Strijelci: Đurđević 53.minut ; Leonardo 63.minut
Glavni sudija: Holanđanin Pol van Bekel.