Budućnost osvojila Poljsku, pao je i Lublin!

Piše: Ognjen 732 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Lublinu istoimeni poljski tim 31:23 (17:13), u utakmici drugog kola D grupe Lige šampiona.

To je drugi trijumf podgoričkog tima, nakon što je na startu Lige šampiona pred svojim navijačima savladao švedski Savehof 33:20. Lublin je bez bodova i poslije drugog kola, nakon startnog poraza na gostovanju od ekipe Bukurešta 33:21.

Poljski predstavnik je, nakon serije od 5:0, u 16. minutu poveo 9:5. Domaćin je posljednji put bio u vođstvu u 20. minutu (11:10). Sa tri uzastopna pogotka crnogorski i evropski prvak došao je do prednosti od 13:11, koju je do poluvremena uspio da uveća na četiri gola (17:13).

Pitanje pobjednika riješio je već na startu nastavka, kada je u 36. minutu poveo 20:14 i ostatak meča lišio rezultatske neizvjesnosti. Budućnost je u samom finišu uspjela da konačnu prednost uveća na osam golova (31:23).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Kristina Neagu sa devet golova, Katarina Bulatović postigla je šest, a po četiri Dragana Cvijić i Majda Mehmedović. U poljskom timu najbolje su bile Ivona Malgoržata Niedžviedž sa osam i Marta Giga sa šest golova.

Budućnost će u trećem kolu, 1. novembra, iti gost ekipe Bukurešta.

Lublin – Budućnost 23:31 (13:17)

Lublin: 2 (2), Budućnost 1 (0). Isključenja: Lublin 6, Budućnost 10 minuta.

Lublin: Džukeva (dvije odbrane), Gavlik (10 odbrana), Bijan, Da Silva 2, Njeđvijeđ 8, Rola, Gega 6 (2), Repelevska 3, Kozimur, Mihdaliova 2, Haržinska, Šaragava 2.

Budućnost: Nenezić, Žderić (16 odbrana), Petrović 1, Pletikosić 1, Neagu 9, Jauković 1, Čavlović, Kovačević, Bulatović 5, Ramusović, Cvijić 4, Mehmedović 4, B. Pavićević 2, Ahruk, Raičević 4, Lazović.