Božidar Ćuk na završnom turniru Kupa Nikosa Samarasa

Piše: Reprezentacija.me 626 pregleda Dodaj komentar

Tanja Bokan nije ulazila u igru u pobjedi svog Hisamitsu Springsa od 3:0 protiv Ageo u prvom kolu prvenstva Japana.

U prvenstvu Rumunije Nikoleta Perović ponovo je predvodila Tirgu Mures sa 16 poena od čega 1 as i 3 bloka u pobjedi od 3:0 nad Universitatea Cluj, dok je Jelena Cvijović osvojila 6 poena (sve iz napada) uz jako dobar prijem u porazu Peniciline od prošlogodišnjeg šampiona Alba Blaj 3:0.

Tongeren Tijane Jakić je poražen kod kuće od Zoersela sa 3:1 u prvenstvu Belgije.

Andrea Laković je odigrala samo kraj trećeg i četvrti set i upisala 5 poena (2 bloka i 3 asa) u porazu Munstera kod kuće od Dresdnera 3:1

Ana Otašević je imala 6 blokova od ukupno 8 osvojenih poena u porazu Rzeszowa od Trefl Sopota 3:0 u prvenstvu Poljske.

Jovana Vukčević ponovo je bila najbolja u pobjedi Gorice nad Zgornja Gorenjska 3:1 sa 20 osvojenih poena od čega 5 blokova i 3 asa.

U drugoj Francuskoj ligi Marija Sandić je osvojila 8 poena a Dragana Peruničić 5 (igrala samo jedan set) u pobjedi Amiensa nad Bordoom.

Prvenstvo Kazahstana igra se turnirski sa po 3 utakmice vikendom zbog dugih putovanja, ekipa Slobodana Bojica Kazchrome je na prvom turniru zabiljezila pobjedu i dva poraza a upravo u pobjedi nad Kaygurt Bojić je imao najbolju partiju sa 13 osvojenih poena uz 70% realizacije napada.

Salonih Anhovo je u prvoj utakmici osmine finala pobijedila Brezovice kod kuće sa 3:0 ali je u prvenstvu poražena od Calcit Kamnika sa 3:1 gdje je Dejan Čabarkapa osvojio 13 poena.

Božidar Ćuk (8 poena) se sa Olympiacosom plasirao na finalni turnir Liga kupa Grčke (Kup Nikosa Samarasa) pobijedivši Panahaiki 3:0  dok Luka Šuljagić zbog problema sa laktom nije igrao za Etnikos u porazu od PAOK 3:0 i tako ostali bez plasmana na završni turnir.

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine Milenko Dangubić je upisao i treći poraz sa Ljubinje ali su ovog puta uspjeli da osvoje bod protiv Radnika iz Bijeljine.