Zadar ruši favorite – pala je Budućnost Voli

Piše: Ognjen 808 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su u 12. kolu ABA lige od Zadra u gostima 82:75, što je treći izastopni poraz Podgoričana.

Zanimljivo, ovo je tek treća pobjeda za Zadar a prije “plavih” rušili su i Crvenu zvezdu i Cedevita Olimpiju.

Crnogorski šampion bio je bolji u prvom poluvremenu, u jednom momentu imao i 14 poena prednosti (43:29), da bi u nastavku meča u dvorani Krešimir Ćosić došlo do ogromnog pada što je motivisani domaćin iskoristio da zabilježi treću pobjedu u sezoni.

Plavi su tako ostali na devet trijumfa koliko imaju Partizan i Cedevita Olimpija.

Sjajni Alen predvodio je Zadar sa 22 poena a 17 je dodao Ahmed.

Kod Podgoričana potpuno je podbacio Hasan Martin koji je upisao svega 2 poena za 17 minuta.

Aleksa Ilić postigao je 14, Kilpatrik 12, Kobs 11 i Mejers 10 poena.

Budućnost će u narednom kolu za kraj 2019. godine i to 30. decembra ugostiti Crvenu zvezdu – biće to prava praznična poslastica.