WU19: Makedonke nadigrane na premijeri

sport
Piše: sport 720 pregleda Dodaj komentar

budva_zeneOmladinska reprezentacija Crne Gore savladala je danas u gostima odgovarajuću selekciju Makedonije sa 2:1. Iako je ovo bilo tek prvo okupljanje ove generacije na omladinskom nivou, naše djevojke su održale pravi čas fudbala domaćinu i zasluženo stigle do pobjede.

Crna Gora je povela golom kapitena Ivane Krivokapić u 39. minutu, a tačku na nade Makedonki da mogu do boda stavila je Nina Vujičić pet minuta nakon što je ušla umjesto Edite Divanović. Mreža Makedonki se, dakle, tresla dva puta, dok se okvir gola tresao jednom više (dva puta prečka i jednom stativa), a dominaciju izabranica Zorana Mijovića potvrđuju i četiri promašena zicera u situacijama “jedan na jedan” sa golmanom domaćih Arsovom. Makedonke su uspjele da smanje zaostatak 15-ak minuta prije kraja meča pogotkom Markovske sa skoro 30 metara, ali do kraja nisu imale šansi da ugroze pobjedu Crnogorki.

– Veoma sam zadovoljan načinom na koji smo odigrali prijateljsku utakmicu protiv Makedonije, jer smo u svemu nadvisili rivala. Pokazali dosta visok kvalitet igre za prvo okupljanje, ali nam realizacija nije bila na nivou. Na tome ćemo morati da poradimo narednih dana, jer su dvije prečke, stativa i četiri promašena zicera previše za jednu utakmicu. Raduje me što smo dobili pet-šest novih igračica, koje će svakako pojačati konkurenciju u ovoj veoma kvalitetnoj generaciji – rekao je nakon utakmice Zoran Mijović.

Naredni meč dva rivala na programu je u ponedjeljak.

Makedonija – Crna Gora 1:2 (0:1)