Velika pobjeda mladih vaterpolista

Piše: Vladan 903 pregleda Dodaj komentar

Mlada vaterpolo repretzentacija Crne Gore je upisala drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Rumuniji.

Nakon slavlja nad Španijom (10:8) naša U20 selekcija je bila bolja od Hrvatske na peterce (14:12) pa je osigurala jedno od prva dva mjesta i plasman u četvrtfinale.

Samo jednom u regularnom dijelu (2:1) tim Petra Radanovića je vodio u današnjem susretu, a Hrvati su u prvom minutu treće četvrtine stigli do plus četiri (7:3)…

Kada su poveli 9:4 činilo se da je meč riješen, ali Crna Gora se nije predala – uslijedila je serija 5:0 golovima Marka Mršića, a trijumf nakon peteraca je bio samo nagrada za veliki preokret.

Mršić je u regularnom dijelu postigao šest golova, bio je precizan i u penal seriji.

Crna Gora posljednji meč u grupi igra u ponedjeljak u 14 sati kada je rival Italija.

Italijani su ranije danas poraženi od Španije 10:9 i poslije dva kola nemaju ni bod.