Vaterpolisti pobijedili Slovačku, sa druge pozicije u osminu finala!

Piše: Vladan 721 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti su izabrali teži put do medalje na Evropskom prvenstvu, nakon što su savladali Slovačku sa 15:6, ali je to bila nedovoljna razlika da osvoje prvo mjesto u grupi.

Ovako, s druge pozicije, “ajkule” sada idu na Francusku u osmini finala, trećeplasirani tim u grupi B, a onda i u eventualnom četvrtfinalu na Italiju, lidera grupe C.

Ako do duela sa Italijom, u šta niko ne sumnja, dođe, biće to veliki dferbi četvrtfinala, jer je onda jasno da će jedna od dvije velike ekipe ostati bez šansi da se bori za medalju, a samim tim i olimpijsku vizu na ovom takmičenju.

Crnoj Gori je za prvo mjesto u grupi trebalo da savlada Slovake sa najmanje 13 golova razlike, a na poluvremenu je izgledalo da je taj cilj čak i realan – bilo je 12:3 za tim Vladimira Gojkovića, napad je funkcionisao odlično, iako je nedostajalo isključenja protivnika.

Drugo poluvrijeme je, međutim, podsjetilo kakve probleme Crna Gora ima pred golom protivnika.

Podatak da je naš tim u 16 minuta samo tri puta matirao protivničkog golmana govori sam po sebi dovoljno.

Mlađan Janović i Aleksandar Radović su postigli po četiri gola, Vjekoslav Pasković je upisao tri, a po dva Nikola Janović i Aleksandar Ivović.

Duel osmine finala proitv Francuske Crna Gora igra u subotu od 17.15.

Crna Gora – Slovačka 15:6 (6:3, 6:0, 1:2, 2:1)

Beograd – Bazen u Areni. Sudije: Stavridis (Grčka), Ome (Njemačka), Igrač više: Crna Gora 7 (2), Slovačka 7 (3), Peterci: Crna Gora 2 (2).

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković 3, Petrović, Da. Brguljan, Radović 4, M. Janović 4, N. Janović 2, Ivović 2, Mišić, Vukčević, Jokić, Šćepanović (10 odbrana).

Slovačka: Kozmer (sedam odbrana), Famjera 1, Zatovič, Hrošik, Djurik, Balaž 1, Seman 1, Tkač 1, Bjelik, Polovic 1, Kolarik, Bruder 1, Gogola (jedna odbrana).