U18: Juniori izborili opstanak, Bojan Tomašević presudio Holanđanima

Piše: Vladan 731 pregleda Dodaj komentar

Naša juniorska reprezentacija osigurala je opstanak u A diviziji.

Crna Gora je u prvom meču doigravanja od 9. do 16. mjesta savladala Holandiju 88:78 i na taj način obezbijedila je mjesto i sljedećoj U18 generaciji da igra sa najboljim timovima kontinenta.

Holandija je bila nezgodan rival, ali naši su uspjeli da se nametnu i iskoriste razliku u kvalitetu. Odlično su odreagovali nakon neuspjeha u meču sa Velikom Britanijom i ostvarili su rezultat koji je označen kao primaran cilj.

Poslije izjednačene prve četvrtine Crnogorci su u drugoj stigli do dvocifrene prednosti.

Četvrtinu su otvorili serijom 10:0 i već poslije tri minuta poveli 28:19.

Najveća prednost viđena je u 16. minutu – 38:25 pisalo je na semaforu nakon što je Marko Kljajević pogodio jedno od dva bacanja.

Uporni Holanđani su do odmora smanjili na 46:39, a u trećoj četvrtini potpuno su se vratili u igru i u 24. minutu poravnali na 49:49. Imali su rivali i tri poena prednosti, ali je Bojan Tomašević kao tokom čitavog meča imao odgovor, pa je praktično uz zvuk sirene pogodio za 60:58 nakon 30 minuta.

To kao da je dalo sigurnost izabranicima Darka Vujačića koji su odigrali sjajno posljednji period, na dva minuta i 20 sekundi prije kraja stigli do 80:66 i riješili pitanje pobjednika.

Tomašević je meč završio sa 36 poena i 10 skokova, 19 poena dodao je Kljajić uz sedam asistencija i šest skokova. 12 poena i 11 skokova upisao je Viktor Vujisić.

Naredni rival u doigravanju za plasman od devetog do 12. mjesta je Italija.