Tivatski Partizan neriješeno sa Islanđanima

Piše: Ognjen 839 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Partizana igrali su u Tivtu neriješeno 21:21 sa islandskim Valurom u prvoj utakmici Čelendž kupa. Bila je ovo zanimljiva i kvalitetna rukometna predstava u kojoj su Tivćani bili za nijansu bolji rival, ali su uporni gosti uspjeli da izbore neriješeno. Revanš je sjutra od 18 sati takođe u Tivtu.

Čini se da su domaći rukometaši prevazišli svoje mogućnosti pruživši izvanrednu igru protiv veoma kvalitetne ekipe Valura. U prvom poluvremenu domaćin je stalno bio u vođstvu, najviše četiri gola razlike – 11:7. Međutim, u finišu prvog dijela Islanđani su smanjili na minus dva, 13:11.

U prvom dijelu drugog poluvremena, Tivćani uspjevaju da zadrže prednost, zahvaljujući prije svega sjajnim odbranama golmana Vrdoljaka. Međutim, kvalitetni gosti su pojačali igru u odbrani i polako stizali prednost. Izjednačili su na 18:18, a onda i poveli 20:19 i 21:20. Na kraju neriješeno, pa će se konačni pobjednik znati nakon sjutrašnje utakmice.

Najefikasniji kod domaćina sa po pet golova bili su Goran Lasica i Gavrilo Samardžić, a kod gostiju Runarson sa šest pogodaka.