SC Derby do nove pobjede u ABA ligi!

Piše: Ognjen 538 pregleda Dodaj komentar

SC Derby je upisao drugu pobjedu na startu sezone u ABA ligi – ekipa Andreja Žakelja savladala je u Podgorici Zadar 88:75.

Nisu dobro “studenti” ušli u utakmicu, gosti iz Dalmacije bili su mnogo bolji u uvodnih nekoliko minuta i poveli 16:4.

Međutim, pojačali su odbranu košarkaši iz Podgorice, pa je do kraja prvog perioda bilo 17:16 za Zadrane.

Tokom druge četvrtine uglavnom je viđena izjednačena igra, a ključni korak ka pobjedi SC je napravio u trećoj, koju je dobio 26:17 i došao do dvocifrene prednosti.

Uspio je Zadar da serijom 8:0 smanji na minus tri i vrati se u meč, ali su nakon tajm auta Andreja Žakelja, domaći se probudili.

Drobnjak je pogodio trojku, Baćović ukrao loptu i zakucao i opet su “studenti” povećali razliku na plus osam, a vrlo brzo su Podgoričani otišli na 15 razlike i riješili utakmicu.

U domaćoj ekipi 13 poena Vučeljića, 12 Kamenjaša, po 11 Bogavca, Baćovića i Kapuste.

Ubjedljivo najbolji kod gostiju Luka Božić sa 26 poena i 11 skokova.

U sljedećem kolu 14. oktobra SC Derby će gostovati Igokei.