Radonjić odveo Bajern u finale

Piše: Rajko 809 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Bajerna u uzbudljivom meču polufinala savladali Bamberg 83-79 i plasirali se u finale plej-ofa prvenstva Njemačke.

Tim iz Minhena je loše počeo susret pa su na kraju prve četvrtine imali zaostatak od 16 poena.

Međutim, u nastavku meča situacija se promijenila. Uspio je Radonjić da osvijesti svoje igrače koji su zaigrali čvršće u odbrani i mnogo bolje u napadu što je dalo rezultate.

Krajem trećeg i početkom četvrtog perioda igre, košarkaši Bajerna su napravili seriju od 17-0 i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Neizvjesno je bilo do same završnice. U posljednjim sekundama meča, Bamberg je imao napad za izjednačenje ili eventualnu pobjedu ali su domaći igrači izgubili loptu a Kaningem stavio tačku na polufinalnu seriju i postavio konačan rezultat 83-79.

U Radonjićevom timu najefikasniji igrači su bili Bartel sa 19 i Buker sa 15 poena.

Kod poraženog Bamberga istakao se bivši igrač Igokee, Dorel Rajt sa 26 poena.