Poraz Crne Gore u Poljskoj

Piše: Reprezentacija.me 726 pregleda Dodaj komentar

Poslije šest pobjeda u kvalifikacionim mečevima za šampionate Evrope, rukometašice Crne Gore su doživjele prvi poraz od Poljske.

U prijateljskom meču u Zjelonoj Gori, jedinom testu za „lavice“ pred Svjetsko prvenstvo u Danskoj, domaće su slavile sa 28:26, jer su u finišu imale više svježine i dužu klupu.

Crna Gora je prva stigla do plus dva (5:3, 9. minut), ali je tim Kima Rasmusena serijom 5:1 preokrenuo na 8:6. Milena Raičević je poravnala na 10:10, da bi Poljska opet pojačala tempo i na odmor otišla sa tri gola viška (14:11).

U 32. minutu je bilo rekordnih minus četiri (12:16), ali su odbrane Alme Hasanić dale krila djevojkama u crnim dresovima, koje su golovima Katarine Bulatović, Đurđine Jauković i Eme Ramusović preokrenule na 21:19.

Dva gola razlike za Crnu Goru je posljednji put bilo u 53. minutu, kada je Bulatovićeva pogodila za 24:22. Poljska je uzvratila sa četiri uzastopna pogotka i praktično riješila meč, iako je ljevoruka bombarderka svojim 8. i 9. golom smanjivala zaostatak na minimum.

Nije, međutim, bilo vremena za izjednačenje, domaće su sekundu prije kraja postavile konačnih 28:26.

Osim Bulatovićeve, golove su postizale i Milena Raičević, Jovanka Radičević (po četiri), Jauković, Marija Jovanović (po tri), te Majda Mehmedović, Biljana Pavićević i Ramusović po jedan.

U domaćem timu se 12 igračica upisalo u listu strijelaca, a najefikasnije su bile Monika Kobilinska i Joana Gadžina sa po četiri.