Plavo-bijela dominacija: Budućnost pobijedila Sutjesku i osvojila titulu prvaka!

Piše: Vladan 158 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je pošla u Nikšić svjesna da joj bod garantuje titulu, a osvojila je sva tri i u velikom stilu stigla do petog naslova, drugog zaredom, a trećeg u posljednjih pet godina.

“Plavi” su savladali Sutjesku 1:0, a jedini gol je postigao Lazar Mijović u 88. minutu nakon velike greške defanzivca domaćina Darka Bulatovića.

Do tog detalja u finišu, djelovalo je da će se mreže teško zatresti, jer je za 88 minuta viđena samo jedna velika šansa.

Imala je Budućnost u prvom poluvremenu kada je Igor Ivanović prevario Vladana Giljena, ali je Bulatović sa gol-linije spriječio već viđeno vođstvo Podgoričana.

Tim Mladena Milinković je tako sedam kola prije kraja pobjegao Sutjesci na 26 bodova razlike.

Tako će se 11. aprila pamtiti kao dan kada je Budućnost ozvaničila šampionsko slavlje, mada je sve bilo jasno i mjesecima unazad…

Budućnost je od danas i zvanično najtrofejniji crnogorski klub.

Podgorički “plavi” osvojili su petu titulu prvaka i po broju trofeja pretekli Rudar.

Budućnost uz pet titula ima i dva Kupa, dok je pljevaljski klub dva puta bio šampion, a četiri puta osvajao naslov u Kupu Crne Gore.

Četiri naslova prvaka ima Sutjeska, titule su osvajali još i ugašeni Mogren (dvije), te Zeta i OFK Titograd.

Budućnost je bila najbolja i 2008, 2012, 2017. i 2020,. godine.