Novi poraz mladih košarkaša

Piše: Reprezentacija.me 361 pregleda Dodaj komentar

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore upisale je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu na Kritu.

Izabranici Dušana Dubljevića u drugom duelu grupe B izgubili su od Estonije 81:74, pa je jasno da slijedi velika bitka za opstanak u A diviziji.

Finiš oba poluvremena bio je loš i odveo je crnogorske košarkaše u neuspjeh. U prvom dijelu meča mnogo problema imali smo da zagradimo reket, a Estonija je koristila druge šanse da realizuje napade. Ipak igralo se koš za koš praktično 19 minuta. Onda u posljednjem minutu prvog dijela pad u koncentraciji, što je rival iskoristio da stigne do osam poena viška 39:47.

Na lošu završnicu prvog, nadovezali su se problemi na startu drugog poluvremena, pa je Estonija u 24. minutu imala 58:44! Luka Bogavac je tada pokrenuo napadački ekipu, vezao je šest poena. Ipak Estonija je do kraja perioda sačuvala +11, a onda je uslijedio najbolji dio u našoj igri. David Mirković jedno bacanje, četiri vezana poena Fedora Žugića, trojke Danila Ivanovića i Bogavca i na kraju slobodna bacanja Đorđija Jovanovića za seriju 13:2 kojom smo na pet minuta prije kraja poravnali na 68:68.

Nijesmo iskoristili momentum, Estoncima smo dozvolili da naprave seriju 9:1 i riješe meč.

Bogavac sa 25 poena, sedam skokova i četiri asistencije je bio najbolji u našem sastavu, Jovanović je ubacio 10, a Zoran Vučeljić i Žugić po devet koševa.

„Crveni” sjutra (15h) igraju protiv Srbije, a onda će se u srijedu u osmini finala sastati sa nekim od timova iz grupe A, u kojoj su Belgija, Izrael, Turska i Italija. Ako izgube, imaće šansu da obezbijede opstanak u A diviziji pobjedom na prvom meču za plasman od 9. do 12. mjesta. Ukoliko i na tom meču dožive poraz, šampionat bi morali da završe sa dvije pobjede, jer tri posljednje plasirane ekipe idu u B diviziju…