Mornar na krilima Volera srušio Budućnost!

Piše: Ognjen 835 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara savladali su Budućnost u “Topolici” 78:71, u meču 19. kola ABA lige. Barani su upisali sedmu pobjedu, dok su Podgoričani doživjeli šesti poraz.

Mornar je bolje otvorio meč, pa je sredinom uvodne četvrtine imao plus šest 14:5, uz 12 poena Volera, pa je Zuros morao da zatraži minut odmora.

Budućnost se trgla nakon toga i prišla na 16:11, a ta razlika bila je i na kraju prve četvrtine 19:14.

Tejtum je trojkom na startu druge četvrtine donio osam poena prednosti Mornaru (22:14), a nedugo zatim Mornar je opet bio na plus devet, pošto je Džermejn Anderson pogodio trojku za 28:19.

Podgoričani su pogoci Rejnoldsa smanjili na 28:25, ali je domaćin zadržao pribranost u finišu prvog dijela i na odmor otišao sa plus pet 34:29.

Voler je i u trećoj četvrtini bio nerješiva enigma za igrače Budućnosti, ubacio je dvije trojke i vratio Baranima dvocifrenu prednost (49:38).

Zuros je pozvao tajm-aut, ali to nije pomoglo, pošto je Elis donio rekordnih plus 13 (51:38).

Ipak, završnica treće četvrtine pripala je gostima. Savović je vezao četiri poena, a potom je Vilijams bio precizan za minus četiri 55:51 uoči posljednje četvrtine.

Mornar je održavao prednost 4-5 poena sve do sredine četvrte četvrtine, kada su Suad Šehović i Rejnolds vratili stvari u egal (62:62).

Međutim, to nije pokolebalo Barane, naprotiv. Radunović i Voler su donijeli plus tri (65:62), a potom je uslijedila igra koš za koš.

Voler je svojim 30. poenom trasirao put ka pobjedi svom timu (75:70), a potom je došlo do svađe dvojice trenera, Đorđija Pavićevića i Ilijasa Zurosa, koji su nakon toga isključeni.

Meč je nastavljen nakon nekoliko minuta, Savović je bio polovičan sa linije bacanja, a Voler 20 sekundi prije kraja novom trojkom ovjerio pobjedu Mornara 78:71!

Antabija Voler je večeras držao čas košarke, ubacio je 33 poena, a dvocifren učinak u pobjedničkom timu imao je i Kameron Tatum sa 12 koševa.

U ekipi Budućnost Volija, istakli su se Boris savović sa 14 i Oven Klasen sa 13 poena.