Meridian pripremio košarkašku poslasticu za finale ABA lige

Piše: Vladan 868 pregleda Dodaj komentar

Kada je bila pritjerana uza zid, kada je bila na ivici sportskog ambisa, Budućnost je pokazivala šampionski karakter a takav karakter Repešini momci treba da pokažu i večeras u utakmici protiv Crvene Zvezde.

– Naš cilj nije finale, već titula. Čekaju nas mečevi sa sjajnim timom, koji je imao samo jedan poraz. To je, međutim, prekrasan izazov. Branimo naslov i moramo napraviti sve da navijači budu zadovoljni i da ovaj projekat ide dalje – kazao je Jasmin Repeša u jednoj od ranijih izjava.

Momci iz Njegoševog parka najbolje izgledaju kada ključ tima drži Nemanja Gordić, što je posebno do izražaja došlo u seriji s Cedevitom. Bez njega su napadi uglavnom stihijski i svode se na pojedinačni kvalitet, to na duge staze ne daje rezultate, ali u ovakvoj seriji dovoljno je da se samo jedan od igrača “otkači“ i da to bude presudan faktor. Budućnost za to ima mnogo kandidata – Noris Kol, Edvin Džekson, Džejms Bel.

Crvena zvezda i Budućnost do sada su se sastajali 38 puta, a crveno-beli vode 21-17 u pobjedama.

Meridian je i ovog puta pripremio pravu košarkašku poslasticu iz koje izdvajamo Budućnost pobjeđuje u svim četvrtinama sa kvotom 12, zatim u kojoj će četvrtini pasti najviše koševa.  Osim toga tu je standardna ponuda na ukupan broj koševa, produžetke ali i pobjeda Budućnosti i više poena od 155.5.

Duel u dvorani “Aleksandar Nikolić” počinje večeras od 19 časova.