Još se čeka pobjeda Budućnosti: PAO bolji od “plavih”

Piše: Vladan 935 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija dočekali su Panatinaikos u meču petog kola Evrolige.

Tim Aleksandra Džikića poražen je u “Morači” rezultatom 67:72.

Dugo se čekalo na prve poene košarkaša Budućnosti, dva i po minuta nisu šutnuli na koš, da bi Omić zabilježio prva dva poena za domaće. Uspio je Nikola Ivanović da pogodi trojku za vođstvo 11:9, ali su “zeleni” ipak u svoju korist priveli kraju prvu dionicu (15:18).

PAO je sa dvije vezane trojke otvorio drugu četvrtinu (15:24). Sa četiri poena Alekse Ilića, koji je unio energiju, Budućnost nije dozvolila gostima da se odlijepe. Omić svoj deseti poen postiže za rezultat 27:28. Na veliki odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom (31:31).

Nakon odmor, dva puta je Lodžeski vraćao goste. Prvo je Gordić pogodio trojku za 38:35, da bi Lodžeski pogodio za 38:38. Potom je Džekson bio precizan za tri (41:38) i opet Lodžeski – 41:41. Još jedna prednost Džikićevih igrača, ovog puta trojkom Klarka (44:41). Do kraja, PAO je preokrenuo rezultat i u poslednju četvrtinu ušao sa tri poena prednosti (50:47).

30 minuta je Budućnost bila u igri, dok nije krenula poslednja dionica. Dvije trojke gostiju za prednost +7 (49:56), a potom je bilo +13 (55:68). Uslijedila je serija Podgoričana 7:0 (62:68). Pokušala je Budućnost da stigne trojkom Ivanovića za 67:71, ali je do kraja  ostalo malo vremena za bilo šta…