Jadranova odbrana razbijena u Breši

Piše: Ognjen 785 pregleda Dodaj komentar
Vaterpolisti Jadran Carina poraženi su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.  Bolja od našeg predstavnika večeras je bila Breša, koja je slavila na svom bazenu, rezultatom 14:6.

U prve dvije četvrtine mogli smo gledati izjednačen meč. Nakon startnog vođstva Breše, izjednačio je Aleksa Ukropina, da bi isti igrač donio prednost Novljanima u drugoj dionici meča. Ipak, Vjeko Pasković je izjednačio rezultat, da bi Rico neutralisao i novu prednost do koje Jadran dolazi uspješnom realizacijom peterca Nikole Moskova.
Meč je prelomljen u trećoj dionici, koju je Breša dobila sa čak četiri poena prednosti, 5:1. Nijesu u ovom dijelu meča Novljani imali odgovor na sjajnu igru Preśutija i Paskovića, koji kombinovano postižu 4 od 5 pogodaka domaćina u trećoj četvrtini. Na drugoj strani, jedini gol Jadrana djelo je Moskova, koji je iskoristio situaciju sa igračem više.
U poslednjoj četvrtini meča igra Jadrana totalno se raspala, što Italijani u potpunosti koriste, pa je prednost do kraja samo rasla. Redom su pogađali Ranđelović, Preśuti, Muslim i Rico, da bi Pasković svojim četvrtim golom postavio i konačan rezultat meča – Breša – Jadran  Carine 14:5.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Sava Ranđelović i Vjekoslav Pasković sa po 4 pogotka, a Preśuti i Rico dodali su po dva gola.
U timu Jadrana Ukropina i Moskov po dva puta su se upisali u strijelce, dok je Željko Kovačić postigao jedan gol.
Novljane čeka izuzetno težak zadatak da u revanšu na svom bazenu neutrališu visoku prednost. Taj meč na programu je 9. novembra.
BREŠA – JADRAN CARINE 14:5 (1:1; 2:2; 5:1, 6:1)