DERBI EVROLIGE: Radonjić bolji od Obradovića, nakon dva produžetka!

Piše: Ognjen 2.5k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Bajerna pobijedili su ekipu Fenerbahčea rezultatom 90:86 posle dva produžetka u najboljem meču ove sezone u okviru 21. kola Evrolige.

Na taj način tim Dejana Radonjića upisao je 11 pobjedu, a Fenerbahče doživio tek treći poraz.

Oba tima su na čelu u svojim ligama i oba sa najvećim ambicijama na svom frontovima.

• Fenerbahče je vodio većinom prvog poluvremena, ali nijesu dozvolili izabranici našeg Dejana Radonjića turskom timu da se odlijepi i držali su visok nivo igre tokom čitavog meča.

Kod ekipe iz Minhena vidio se jak motiv, dobro su kombinovali, išao ih je šut pa su polovinom treće četvrtine preuzeli vođstvo.

U poslednjoj dionici se igralo koš za koš i na taj način se ušlo u dramatičnu završnicu što je utakmica od starta i obećavala. Imao je priliku Dangubić da riješi utakmicu, ali je promašio slobodno bacanje i meč je otišao u produžetke.

• Zahvaljujući Bartelu, Bajern je minut prije kraja drugog produžetka stekao 4 poena prednosti, što je ipak bilo dovoljno za pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Vilijams sa 19 poena, koliko je imao i srpski košarkaš Stefan Jović, dok je Danilo Bartel dodao 14, Nemanja Dangubić 11, a Vladimir Lučić 9 .

Kod poraženih najraspoloženiji je bio Bobi Dikson sa 23 poena. Luiđi Datome postigao je 13, a Nikola Kalinić 11.