Danilo Pantić bez medalje u Abu Dabiju, eliminisan je u repesažu

Piše: Ognjen 656 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski džudista Danilo Pantić nastup na juniorskom prvenstvu svijeta u Abu Dabiju završio je u repesažu.

Pantić je u kategoriji do 100 kilograma u prva dva kola savladao Henrika Reitana iz Norveške i Estonca Kristera Ota Imalu, dok je u meču za polufinale poražen od Njemca Domenika Šenefelda, kojeg je nedavno ubjedljivo savladao na Evropskom šampionatu u Austriji gdje je osvojio titulu šampiona Starog kontinenta.

U prvom kolu repesaža pobijedio ga je Kazahstanac Nikita Azarov i odvojio ga od borbe za medalju. Pantić je na kraju bio sedmoplasirani.

Pantić, koji je zvanični evropski prvak, do posljednjih deset sekundi prije kraja imao je prednost, ali je u samom finišu ipon Azarova odlučio pobjednika.

Prvo mjesto u kategoriji -100 kg pripalo je Rusu Iljasovu Nijazu, koji je u finalnom meču bio bolji od Brazilca Leonarda Gonkalveša.

Juče je eliminisan Arso Milić nakon dvije startne pobjede nad Mesablišvilijem iz Ukrajine i Žurkabajevim (Kazahstan), a izgubio je od Safvata Mohameda iz Egipta.

U subotu je ispao i Balša Sinanović (kategorija do 73 kg) koji je u 1. kolu izgubio od Rusa Kolesnika.