Danilo Nikolić trojkom uz zvuk sirene donio pobjedu Budućnosti protiv Partizana!

Mirko
Piše: Mirko 443 pregleda Dodaj komentar

Pravda je zadovoljena – Danilo Nikolić je odigrao fenomenalno protiv Partizana, nije promašio nijedan šut i baš on je trojkom uz zvuk sirene za kraj drugog produžetka donio veliku pobjedu Budućnost Voliju u Beogradu (101:99).

Prvi veliki derbi ABA lige u sezoni 2020/2021. igrao se čak 50 minuta, srećnija i spretnija bila je Budućnost…

Budućnost je sjajno šutirala i vodila od starta, ali nijednom nije imala dvocifrenu razliku, sve do isteka 28. minuta, kada je povela 63:53.

To kao da je bio signal za buđenje Beograđana, koji su preko šest minuta zatvorili sve prilaze svom košu i serijom 16:0 preokrenuli na 69:63.

Tada je došao red na Podgoričane da zaigraju dobro u odbrani, tri minuta nisu primili koš, a na drugoj strani su pogađali Melvin Edžim, Nikola Ivanović i Vili Rid za preokret na 76:75.

Pri tom rezultatu su nisu iskorištena dva napada – prvo je Edžim napravio peti faul, potom je Suad Šehović promašio trojku, da bi u odbrani i Rid ispao iz igre zbog prekršaja nad Ognjenom Jaramazom.

Mladi bek Partizana je pogodio oba bacanja, a Danilo Nikolić četiri sekunde prije kraja, na asistenciju Dragana Apića nakon ofanzivnog skoka, dao svoj 16 poen za 78:77.

Vlado Šćepanović je uzeo tajm-aut, nakon kojeg je upravo Nikolić napravio faul nad Vilijemom Mozlijem na 2,1 sekundu do kraja.

Američki bek je realizovao samo drugo i obezbijedio produžetke, mada je Nikola Ivanović umalo dao još jednu istorijsku trojku u Beogradu.

Bez Edžima i Rida, Budućnost je u produžecima na centarskim pozicijama imala Dragana Apića sa četiri i Danila Nikolića, koji je napravio četvrti faul u 4. minutu dodatka.

Sa tim problemom je Petar Mijović ušao u drugi produžetak, da bi nakon 75 sekundi i Apić morao van igre pri vođstvu 91:88.

Tada je Džastin Kobs sa trojkom i dva bacanja povisio na 96:92, Partizan izjednačio i imao napad za preokret, ali je Jaramaz promašio, a Nikola Ivanović 17 sekundi prije isteka 50. minutu pogodio za 98:96.

Šćepanović je na tajm-autu crtao akciju za Rada Zagorca, ali je Budućnost to osujetila. Bolje da nije – Kodi Miler-Mekintajr je iz gotovo nemoguće pozicije pogodio trojku na 1,3 sekundu do kraja.

Mijović je nacrtao akciju za Danila Nikolića, koji je magično pogodio za veliku pobjedu!