“Crveni uragan” progutao Angolu na startu OI u Tokiju!

Piše: Ognjen 298 pregleda Dodaj komentar

Dale su Angolkama nekih 30 minuta čisto da osjete parket i da eventulno pomisle da mogu da pariraju a onda je u drugom “crveni uragan” upalio mašinu i potpuno demolirao afričku selekciju.

“Lavice” su na startu OI u Tokiju bile bolje od Angole 33:22. Imale su naše problema u prvom poluvremenu, bilo je 13:12 pred odlazak na veliki odmor ali je onda sve došlo na svoje. I što je najvažnije, tako je bilo sve do kraja.

Serijom 6:0 počele su drugi dio meča, stvorile 19:12 i tu riješie pitanje pobjednika.

Nikad nije lako našoj selekciji protiv atletski snažnih i fizički spremnih protivnika ali čini se da su nakon prvog poluvremena izabranice Bojane Popović prosto ušle u glavu protivniku tako da Angoli su projurili svi vozovi. I nazad se nije moglo.

Jovanka nije znala da pogriješi, Itana je imala asistencije poput košarkaške NBA legende Stiva Neša i tu nije bilo greške.

Jovanka Radičević dala je 12 golova bez promašaja, pet golova dala je Grbić, po četiri Brnović i Mehmedović, tri gola Mugoše.