Crna Gora porazom od Rusije završila Evropsko prvenstvo

Piše: Vladan 708 pregleda Dodaj komentar

Poslije tri meča, odiseja rukometne reprezentacije Crne Gore na Evropskom prvenstvu je završena.

Izabranicima Ljubomira Obradovića je protiv Rusije bila neophodna pobjeda od tri gola razlike da bi bili učesnici druge faze, ali su doživjeli ubjedljiv poraz – 28:21.

„Lavovi“ su zbog  toga završili šampionat, i to na posljednjem, 16. mjestu.

Bez Vuka Borozana, Obradovićev tim nije mogao nikako da probije bedem ispred gola raspoloženog Viktora Kirejeva.

Pobjednik je praktično bio poznat već u 14. minutu, kada je Sergej Šeljmenko pogodio za 8:3.

Rusi su konstantno podizali razliku do 53. minuta, kada je Kovaljev pogodio za 26:15.

Ostaje pitanje zašto je Crna Gora ubjedljivo najbolji meč odigrala protiv Danske, kada je izgubila 30:28. ČIni se da je mogla i morala mnogo više protiv Rusije, a pogotovo protiv Mađarske.

Rusija – Crna Gora 28:21 (14:9)

Gdanjsk – „Ergo arena“. Gledalaca: 5.930. Sudije: Stolarovs i Licis (Letonija). Sedmerci: Rusija 4 (1), Crna Gora 2 (2). Isključenja: Rusija 6, Crna Gora 10 minuta.

Rusija: Bogdanov (dvije odbrane), KIREJEV (15 odbrana), ŠIŠKARJOV 2, Kovaljev 1, ČERNOIVANOV 2, Atman 2, GORBOK 5, Čipurin 3, Kalaraš, ŠELJMENKO 5, Daško 1, Buzmakov 1, DIBIROV 4, Soroka 1 (1), Celičev, ŽITNJIKOV 1.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (sedam odbrana i dva sedmerca), Ristanović, Mijušković (pet odbrana i sedmerac), MELIĆ, MILAŠEVIĆ 2, ČAVOR 3, Anđelić 1, Radović 3 (1), VUJOVIĆ 4, Kankaraš 1, ŠEVALJEVIĆ 4 (1), Petričević, GRBOVIĆ, Lipovina 3.