Budva i Jedinstvo za trofej

Piše: Reprezentacija.me 230 pregleda Dodaj komentar

U finalu ovogodišnjeg Kupa Crne Gore igraće branilac trofeja Budva i Jedinstvo, epilog je polufinalnih duela. Ova dva kluba su igrala finale 2019. i 2020. godine, kada su slavili Budvani.

Budva je finale izborila sa dvije maksimalne pobjede protiv Budućnosti, u “Morači” je slavila sa 3:0 (25:22, 27:25, 28:26). Podgoričani su svoju šansu propustili u drugom setu, u kojem su vodili 19:15 i 22:20, ali su gosti iskoristili treću set-loptu poveli 2:0 u setovima i riješili pitanje finaliste, jer je Budućnosti trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborila “zlatni set”.

Benjamin Hadžisalihović je sa 12 poena bio najbolji u budvanskom timu, Matija Ćinćur je dodao osam, a Balša Radunović i Vasilije Milenković po sedam. U domaćem timu su se istakli Nikola Radović sa 11 poena, te Stefan Radević, Jovan Delić i Luka Lojić sa po devet.

Nakon pobjede od 3:0 u Baru, Jedinstvo je u revanšu, na svom terenu, slavilo protiv Mornara 3:1 (25:16, 25:15, 21:25, 25:23). Lazar Cimbaljević sa 20 i Nikola Đurović sa 11 poena su bili najbolji u ekipi Jedinstva, dok su se u Mornaru istakli Aleksandr Belnitski sa 10 i Mihajko Grupković sa osam poena.

Finale Kupa će biti odigrano 29. marta. Budva je osvajala trofej u svih pet prethodnih finala, dok je Jedinstvo dva puta bilo najbolje u ovom takmičenju, 2017. i 2018. godine.