Budva dobila prvu rundu

Polufinale Kupa Crne Gore za odbojkaše

Piše: Reprezentacija.me 223 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve napravili su prvi korak ka finalu Kupa Crne Gore i odbrani trofeja u ovom takmičenju – lakše nego tri dana ranije u meču koji je odlučivao o prvoj startnoj poziciji za plej-of (3:1), takođe u Mediteranskom sportskom centru, tim Miljana Boškovića je pobijedio Budućnost volej 3:0 (25:22, 25:18, 25:21), u prvom polufinalnom duelu.

Aleksandar Minić je predvodio domaćina sa 19 poena, kapiten Balša Radunović je dodao 17, a Benjamin Hadžisalihović i Matija Ćinćur po 10. U podgoričkom sastavu su se istakli Jovan Delić sa 18 i Nikola Radović sa 10 poena.

Revanš meč je petak u „Morači“.

U prvom meču drugog polufinala, Jedinstvo je ranije slavilo u Baru protiv Mornara 3:0.

Budvi i Jedinstvu je u revanšu dovoljno da osvoje po dva seta da bi se plasirali u finale, dok Budućnosti i Mornaru trebaju pobjede od 3:0 ili 3:1 da bi izborili „zlatni set“.