Budućnost Voli slavila u Francuskoj

Piše: Ognjen 274 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su na gostovanju francuski Burg 86:82 u utakmici 8. kola Evrokupa.

Sjajni trio Džastin Kobs, Denis Sili i Vili Rid predvodio je “plave” do šestog trijumfa u grupi B.

Nakon izjednačene borbe tokom uvodnog perioda, Budućnost je proigrala u drugoj četvrtini i na odmor otišla sa velikih 15 poena prednosti (31:46).

Najveću zalihu (+18) crnogorski prvak stekao je u trećem periodu, ali to nije bila garancija trijumfa.

Burg je uspio da do kraja te dionice priđe na 63:55, a potom u odlučujućoj četvrtini opasno zaprijeti preokretom.

Ipak, pri rezultatu 75:73 naša ekipa napravila je seriju 6:0 (sve poene dao Kobs) i praktično prelomila utakmicu.

Kobs je susret završio sa 24 poena, Sili je dodao 21, a Rid je pored 15 poena imao osam skokova.

Trener Aleksandar Džikić je na raspolaganju imao još petoricu igrača i svi su se upisali u strijelce.

Kod Burga, po 15 poena Maksim Kurbija i Aleksandra Česanga, 13 je ubacio Kelvin Heris.

Takmičenje u Evrokupu Budućnost Voli nastavlja 12. januara kada će u SC Morača dočekati Bursu.