Budućnost u sudijskoj nadoknadi pobijedila, Sutjeska u finišu slomila Zetu, pobjede Jezera i Iskre

Piše: Vladan 245 pregleda Dodaj komentar

Utakmicama 20. kola nastavlja se Telekom Prva crnogorska fudbalska liga.

I odmah dramatični mečevi, teške pobjede Sutjeske i Budućnosti, te veliki kiks Dečića.

Budućnost je slavila protiv Mornara 2:1 golom beka Andrije Ražnatovića u trećem minutu sudijskog dodatka. Miloš Raičković je prethodno prekinuo napad Mornara i sjajno uposlio povratnika Stefana Miloševića, koji je nesebično dodao Ražnatoviću za pobjedu Podgoričana.

Zaslužena trijum domaćih, koji su vodili golom koji je takođe postigao bek – Momčilo Raspopović na startu nastavka, nakon prekida.

Mornar je pokazao zube pod Goricom, zaslužio je da postigne gol, a poravnao preko Aleksandra Vujačića iz penala. Jedanaesterac je izborio Škrijelj, kojeg je faulirao Ražnatović.

Sutjeska je pobjedom otvorila drugi dio sezone. Dugo je tražila put kroz odbranu Zete, izgledalo je da fenjeraš može da iznenadi lidera, ali je Marko Matanović u 82. minutu pogodio za 0:1 i peti vezani trijumf Nikšićana na Trešnjici.

Na startu iznenađenje, veliko iznenađenje – Jezero je na neutralnom terenu u Danilovgradu savladalo drugoplasirani Dečić 4:2.

Argentinac Rodrigo Faust, januarsko pojačanje, postigao je prva dva gola, gostima su zatim presudili Armin Bošnjak i Aldin Adžović.

Jezero je vodilo 1:0 i 2:1, Dečić stizao, a u finišu je domaćin stigao do vrijedne pobjede u borbi za opstanak.

Nije pomogao ni Fatos Bećiraj, koji je odigrao nešto više od sat vremena.

Visoke ambicije najavila je Iskra, koja je sa 3:0 razbila Rudar u Pljevljima.

Sekulić, Brazilac Vilijan i povratnik Perović riješili su neravnopravan meč.

Na DG areni viđena su četiri gola za 25 minuta, u ostalih 65 nijedan – Podgorica i Petrovac igrali su 2:2.

Po dva gola postigli su Admir Adrović za domaći i Jovan Vujović za gostujući tim. Vujović je u januaru upravo iz Podgorice pojačao Petrovac.

Rezultati

BUDUĆNOST – MORNAR 2:1

Momčilo Raspopović 57, Andrija Ražnatović 90+3. – Aleksandar Vujačić 63. (penal)

ZETA – SUTJESKA 0:1