Budućnost se ne zaustavlja – pala i Crvena zvezda!

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

Izabranice Gorana Boškovića pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Crvene zvezde – 61:52.

Time su košarkašice Budućnost Bemaksa nastavile pobjednički niz i u četiri kola regionalne WABA lige imaju stoprocentan učinak, od sve četiri pobjede koje su izborile pred svojim navijačima u Podgorici.

Ovo je prvi poraz košarkašica Crvene zvezde. U prvoj dionici je beogradski šampion imao nešto više od igre, međutim, to je trajalo kratko, pa su Boškovićeve izabranice brzo zbile redove i u nastavku je viđena bolja njihova igra.

U trećoj četvrtini popularne “vučice” su imale maksimalnu prednost od 20 poena, pri rezultatu 50:30. Tu četvrtinu Budućnost je dobila rezultatom 17:7.

U nastavku je stigao umor igračice oba tima, pa su domaće popustile u odbrani i dopustile protivnicama da priđu na jednocifrenu razliku.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Marija Filončuk sa 14, Božica Mujović dodala je 13, a poen manje Rejčel Holivej.

U ekipi Crvene zvezde najefikasnija je bila Biljana Stjepanović sa 15 postignutih koševa.

Ovom utakmicom Budućnost Bemaks prekida seriju mečeva pred svojom publikom, pa će u narednom, petom kolu, 2. novembra, biti gost sarajevskog Plej-ofa.